Gamer Lifestyle r.

Neverout udowadnia, że VR to idealna platforma dla gier logicznych

Zaledwie miesiąc po premierze Neverout na PS4 poznańskie studio Gamedust zapowiada wydanie gry na kolejną platformę, a także ogłasza zupełnie nowy projekt, który już niedługo trafi w ręce fanów VR-u.

Neverout do gra logiczna stworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Mimo to, twórcom udało się świetnie zaadaptować ją na potrzeby konsoli Nintendo Switch i grania bez gogli. Przygotowując wersję na PlayStation 4 developerzy od początku więc chcieli, aby cieszyć się nią mogli nie tylko posiadacze PSVR, ale także użytkownicy konsol PlayStation bez gogli VR. Dlatego gra umożliwia  swobodne przełączanie się pomiędzy trybami rozgrywki w dowolnym momencie. Zabieg ten pozwolił twórcom dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, plasując jednocześnie Neverouta w zbiorze zaledwie kilku tego typu tytułów. Większość gier na PlayStation VR to dedykowane goglom aplikacje bądź tylko dodatkowe tryby nie wspierające w trybie VR całych kampanii single bądź multiplayer. Neverout daje wybór, którego pozazdrościć może nawet wysokobudżetowa konkurencja. Dodatkowo, posiadacze konsoli w wersji Pro mogą cieszyć się wsparciem dla rozdzielczości 4K.

 

Bardzo się cieszymy z efektu, który osiągnęliśmy przygotowując Neverout na PlayStation 4. Można śmiało powiedzieć, że stworzyliśmy dwie wersje gry w jednej aplikacji. Myślimy obecnie również o porcie na Xbox One. Wtedy Neverout byłby dostępny dla użytkowników wszystkich najważniejszych platform – komentuje Piotr Jaworski, CEO w Gamedust.

 

Zgodnie z recenzją opublikowaną na portalu Darkstation.com (ocena 4/5), Neverout oferuje odpowiedni poziom trudności i atmosferę, która przykuwa gracza do samego końca. Recenzent z portalu Gamepitt.co.uk (8.2/10) zwrócił uwagę na grywalność w obu trybach rozgrywki oraz wysoki poziom immersji w wersji VR. Z kolei redaktor serwisu Beyondpixels.at stwierdził, że Neverout udowadnia, iż VR to nie tylko domena horrorów, ale także świetna platforma dla gier logicznych.

W poznańskim studio powstaje nie tylko xboksowa wersja Neverouta, ale też gra zatytułowana Spuds Unearthed, która docelowo ma trafić na najważniejsze platformy VR – Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR. Bohaterami tej produkcji będą tytułowe… ziemniaczki. Te urocze, ale zażarcie walczące ze sobą istoty, które na skutek wojen doprowadziły do zniszczenia własnej planety, będą miłą odskocznią od ponurego klimatu Neverouta. Zadaniem gracza będzie wykorzystanie taktycznej wiedzy i zręczności do podboju galaktyki. Gamedust określa Spuds Unearthed jako dynamiczną strategię z elementami gry akcji. Premierę zaplanowano na pierwszą połowę 2019 roku.

 

Premiera gry Neverout na PlayStation 4 odbyła się 23 października 2018 roku. Grę można nabyć za 33 PLN w PS Store.

 

O autorze: Informacja prasowa

Informacja prasowaPowyższy tekst jest informacją prasową, którą otrzymaliśmy od jednej z współpracujących z nami firm w celu publikacji na How2Play.pl. Jeśli znajdziesz ten sam tekst na innym portalu, nie oznacza to, że został on skopiowany - po prostu współpracujemy z tymi samymi firmami.