Gamer Lifestyle r.

Nasze wymarzone gry…

Każdy z nas ma taką grę, której ołtarzyk chciałby mieć u siebie w pokoju, a choćby mała plotka o niej sprawia, że mamy Hype na kolejny tydzień. Ponieważ E3 zbliża się do nas wielkimi krokami, postanowiłem złapać redakcję How2Play za języki i zapytać ich o swoje wymarzone gry.

No bo, nie oszukujmy się, nasza redakcja to też ludzie i też mamy swoje zainteresowania i ulubione gry. W tym artykule macie okazje poznać wymarzone gry redakcji How2Play.

Zaczynamy z grubej rury, bo pierwszą osobą, o której przeczytacie, jest nie kto inny jak…

Kasahara

Wymarzona gra: Symulator martwego ciągu

Uzasadnienie: “Czekam na symulator martwych ciągów, ponieważ chciałbym wirtualnie potrenować przed złamaniem 200 kg. NIGDY NIE MIAŁEM LEPSZEGO BRZUCHA, TY JEBANA HAŁTUPLEJOWSKA KURWO” (Psst… Zawsze można pójść na siłownię w GTA San Andreas… – dop. KLSG).

Jak widzicie, szef zawsze pomoże w pisaniu artykułów.

Azzir

Wymarzona gra: Gothic IV oraz The Elder Scrolls VI

Uzasadnienie: Nominowałem dwie produkcje, które po prostu uwielbiam za swą świetną fabułę, muzykę czy postaci, które spotykałem, przechodząc tę grę. Pierwszą taką grą na pewno będzie Gothic IV (nie liczymy Arcanii). Była to jedna z pierwszych gier, które przeszedłem w całości i w niej się po prostu zakochałem. Grałem w nią kilka razy różnymi sposobami, a fabuła wcale mi się nie nudziła. Jednak faktem jest to, że mogła być ona nieco mniej liniowa. Gothica zapewne nie ujrzymy ani w tym roku, ani w następnym, ponieważ Piranha Bytes pracuje nad Elexem.

Drugą grą będzie The Elder Scrolls VI. Skyrim był dobrą grą z otwartym, wielkim światem. Chciałbym znów móc zagrać w TES na jakiejś nowej prowincji. Nic nie wskazuje na to, że Bethesda zamierza zakończyć tę grę na Skyrim lub też Online. Tę grę polubiłem głównie za “żyjący” świat. Tutaj nawet ze zwykłym mieszkańcem można było porozmawiać, zbudować dom, wziąć ślub, być rzemieślnikiem. Klimat w tej grze był tak świetny, że nie może się ona skończyć tylko na wersji multiplayer. Mam nadzieję, że wkrótce znów ujrzę tę serię.

Drizzt

Wymarzona gra: Grand Theft Auto VI

Uzasadnienie:  GTA od początku zrewolucjonizowało świat gier i jest megamało osób, które nie miały z tą serią styczności. San Andreas, ukochana przez wielu GTA IV, trochę mniej ze względu na świat ograniczający się do jednego miasta, no i GTA V – kozak nad kozakami. Rockstar praktycznie dał wszystko w jednym otwartym świecie: możliwość przełączania bohaterów, dostęp do każdego rodzaju pojazdów i co najważniejsze – megafabułę, bez której GTA nie było by tak doceniane, historia naprawę nadająca się na adaptację filmową (chyba serial powstaje), po czym tryb multi, który nadal ma megadużo aktywnych graczy i czekam na 6. część, w której, mam nadzieję, dadzą całą mapę stanów albo chociaż kilka większych miast i, nie wiem, może by przerzucili kilku starych bohaterów do nowego otoczenia i połączyli z wątkami nowych, po prostu zakochałem się w tej serii i czekam na kolejną jak z dobrą pizzą.

Icon

Wymarzona gra: Gothic V

Uzasadnienie: Moja ulubiona gra z dzieciństwa. Zawsze cieszyły mnie tego typu gry, ale Gothic przypadł mi do serca najbardziej ze względu na klimat, fabułę, samą tematykę gry itp.

In1th

Wymarzona gra: The Lost Vikings II

Uzasadnienie: To ja chciałbym, aby Blizzard spięło dupę i wydało trailer The Lost Vigings II, gdyż jedynka była świetna jak na swoje czasy. Również te Żydy z Blizzarda nie mogłyby wstawić tam mikrotranzakcji, chatu głosowego oraz Hanzo. I niech dodadzą tryb, jak jest w Rouge likach – postać umiera permanentnie. Nie tylko nie można nią zagrać podczas sesji, ale też znika zupełnie z gry.

Johnsoncase

Wymarzona gra: Mu Legend

Uzasadnienie: Chciałbym zobaczyć, a właściwie dowiedzieć się, o Otwartych Testach MMORPG Mu Legend, który jest nową wersją popularnego przed laty Mu Online. Chciałbym, żeby na E3 deweloper podzielił się czymś, czego do tej pory nie wiemy, a co pojawi się w najbliższym czasie, co mogłoby mocno wpłynąć na wybór tego tytułu spośród wszystkich dostępnych MMORPG na rynku.

Katafanboy

Wymarzona gra: Gothic 5

Uzasadnienie: Chciałbym zobaczyć połączenie CD Projekt RED x Pirahna Bytes, które zrodzi Gothica 5.

Kezja

Wymarzona gra: Wolfenstein

Uzasadnienie: Osobiście czekam na zapowiedź nowego Wolfensteina. Jako old-schoolowy gamer kocham powracać do pierwszych części Dooma, jak i starego dobrego Wolfa 3D.

Moja miłość zapłonęła na nowo po zagraniu w New Order i Old Blood. Te gry były jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe na swój własny sposób, więc gdy usłyszałem, że na E3 ma zostać zapowiedziana kolejna część, byłem wniebowzięty.

LightBow

Wymarzona gra: Mount & Blade II: Warband

Uzasadnienie: Więc dlaczego chciałbym zobaczyć Mount & Blade II: Bannerlord? Myślę, że głównym współczynnikiem, który na to wpływa jest to, że kocham średniowiecze. Od małego marzyłem, żeby zostać rycerzem, walczyć dla króla bądź wręcz odwrotnie! Zostać barbarzyńcą i grabić królewskie ziemie. W pewnym stopniu spełnieniem tych marzeń był właśnie Mount & Blade z rozszerzeniem Warband. Ponadto kocham tę grę za swobodę, jaką nam daje. Uwielbiam grać w tę grę jak w RPG-a. Tworzę postać, opowiadam sam jej historię i prowadzę przez życie do pewnego momentu. Dlatego właśnie czekam na nową odsłonę tej wspaniałej gry.

Patmajor

Wymarzona gra: The Sims 5

Uzasadnienie: Z The Sims spędziłem dzieciństwo. Do moich simów wracam, gdy tylko mam taką okazję. Pomimo tego, że The Sims 4 jest stosunkowo nową grą, to chciałbym zobaczyć piątą wersję, która byłaby połączeniem kreskówkowej czwórki i uwielbianej dwójki.

Remol

Wymarzona gra: Wolfenstein

Uzasadnienie: Żeby Bethesda wzięła się za kolejną grę ID software i by powstał nowy Wolfenstein, który byłby strzelanką podobną do Wolfenstein 3D, tak jak to z Doomem zrobili, bo to bym chętnie zobaczył i pograł, tak ogólnie obecnie nie mam żadnych konkretnych ulubionych serii gier czy coś.

Scope

Wymarzona gra: The Last of Us 2

Uzasadnienie: To w końcu Naughty Dog i wiadomo, że będzie zajebiste, a biorąc pod uwagę fakt, że jedynka jest jedną z najlepszych gier, w jakie grałem, to jaram się podwójnie i ciągle wyczekuję na jakiekolwiek większe informacje o nadchodzącym tytule.

Spliter

Wymarzona gra: Sekretna rga od Ubisoft oraz Far Cry 5

Uzasadnienie: Imo czekam na sekretny projekt Ubi, który został zapowiedziany w trailerze, także Far Cry 5 zapowiada się naprawdę ciekawie. Jeżeli to nie będzie kalka gameplayu z poprzednich odsłon i główny przeciwnik będzie na poziomie Panga Mina, to zapowiada się na kolejny, bardzo dobry tytuł. Do świętej trójcy Ubi dodam nowego Assasina, ale chyba wszystko już o nim wiemy, więc to będzie bardziej potwierdzenie leaków.

I jak? Czy wybór któregoś z redaktorów pokrywa się z waszym wyborem? Macie własne wymarzone gry na E3? Podzielcie się swoimi wyborami w komentarzach, a my z chęcią się z nimi zapoznamy.

PS. Policzył ktoś, ilu redaktorów chce nowego Gothica?