Gamer Lifestyle r.

Najlepsze dodatki do przeglądarki! cz. 1 – Google Chrome

Każdy do przeglądania internetu używa przeglądarki zaczynając od Google Chrome, przez Operę i kończąc na Internet Explorer. Zobaczcie listę najciekawszych i najlepszych dodatków do przeglądarki, które usprawnią i umilą pracę. W tej części - Google Chrome!

Każdy ma swoje upodobania i preferencje, które zadecydowały o wyborze danej przeglądarki. Dla niektórych może to być ładny wygląd, a dla innych szybka i niezawodna praca, w której nie ma mowy o zacięciach podczas użytkowania. Nie zmienia to faktu, że każdy z nas spędza pewien ułamek dnia właśnie w przeglądarce i przeszukująca internet czy też czytaniu jakiś artykułów na How2Play. Oto subiektywna lista najciekawszych i najlepszych rozszerzeń do Google Chrome, które nie dość, że usprawnią i umilą korzystanie to nieznacznie wpłyną na obciążenie, jakie niesie włączona przeglądarka. Zaczynajmy!

Lista jest zupełnie losowa i kolejność nie ma wpływu na to, czy któraś jest lepsza czy gorsza!

GG Plugin – komunikator GG pod ręką – jeżeli jesteście użytkownikami Gadu-Gadu i za żadne skarby nie chce wam się przebrnąć przez tą kilku sekundową instrukcję instalacji, to zawsze można ściągnąć GG do Chroma! Każde powiadomienie pojawi się przy słoneczku Gadu. Kliknięcie na nie spowoduje przekierowanie do internetowej strony, z której będziemy mogli prowadzić konwersacje.

Google Keep – prosty notatnik – mieliście kiedyś tak, że wpadliście na coś genialnego i nie mieliście tego zapisać, przez to pomysł wart miliony dolców przepadł na zawsze? Cóż, teraz się to nie zdarzy! Google Keep to prosty notatnik, który pozwala na błyskawiczne zapisanie tekstu, zdjęć lub notatki głosowe. Wszystko zachowa się w pamięci przeglądarki i z łatwością będziemy mogli do tego powrócić z czasem. Samo rozszerzenie działa zarówno na PC, laptopach, notebookach, jak i na tabletach i telefonach.

Hover Zoom – powiększanie grafik – nie trzeba się długo zmyślać nad zasadą działania tego rozszerzenia. Najzwyczajniej w świecie powiększa miniatury grafik po najechaniu kursorem myszki na nie. Najlepiej działa z serwisami takimi jak – Facebook, Twitter, Flickrem czy Tumblrem.

Google-Chrome

Panic Button – natychmiastowe minimalizowanie kart – na pewno są tutaj samotni strzelcy, którzy przemierzają strony dla dorosłych dumnie trzymając się za… ster. Wówczas poziom naszej paniki rośnie: “A jak mama wróci wcześniej z pracy?“. To rozszerzenie jest właśnie dla takich osób! Panic Button momentalnie zapamiętuje otwarte karty przeglądarki i chowa je. Kolejne kliknięcie na przycisk z powrotem wywoła karty. ProTip: odkrycie kart można zabezpieczyć hasłem, jeżeli chcemy coś ważnego ukryć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

OneTab  wszystko w jednym miejscu! – duże zużycie pamięci RAM to największy minus użytkowania przeglądarki Google’a. To rozszerzenie usypia wszystkie otwarte karty i zbiera odnośniki do nich w jednym miejscu (w jednej karcie) kliknięcie na odnośnik przywraca kartę “do życia”.  Według twórców wydajność wzrasta aż o 95%!

uBlock Origin znakomita alternatywa dla AdBlocka! – jak wielu z nas, użytkowników Google Chrome’a, mogło ostatnio zauważyć, że AdBlock ostatnio ma problemy ze skutecznym działaniem. Tu o tym nie można mówić. uBlock Origin spokojnie blokuje reklamy na youtubie, facebooku czy na streamie u Nervariena ( Kappa ) . Można również zezwolić na wyświetlanie reklam, do czego zachęcam na How2Play.pl!

 

Oto kilka najlepszych rozszerzeń do Google Chrome, co nie oznacza, że poza wyżej wymienionymi nie ma już nic. Istnieje wiele równie dobrych i przydatnych dodatków. Podzielcie się Waszymi propozycjami w komentarzach!

odkryjaureliona
[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]