Gamer Lifestyle r.

Kto bogatemu zabroni? Czyli najdroższe przedmioty w grach komputerowych

Ile wydajecie na LoL-a i jego kolorowe skiny? Dziesięć, dwadzieścia, a może sto złotych? Ciekawe, czy bylibyście w stanie kiedykolwiek zapłacić za kilka pikseli na ekranie kwotę kilkunastu tysięcy...

I chociaż tak jak ja zapewne należycie do grona tych ludzi, którym gry kojarzą się wyłącznie z rozrywką, to pewnie chcielibyście kiedyś mieć przedmiot w grze warty około dwudziestu – a może i nawet więcej – tysięcy złotych. Zaś inni ludzie potrafią się na takich przedmiotach dorobić pieniędzy, dzięki którym będą w stanie kupić nowy samochód. Przyjrzyjmy się im.

Mantykora – Diablo III

Aby zdobyć tę legendarną kuszę w grze Diablo III, trzeba było mieć bardzo, bardzo dużo szczęścia. Była ona dostępna tylko w najwcześniejszych wersjach gry, więc teraz zapewne nigdy już jej nie zobaczycie u siebie. No chyba że znajdziecie aukcję z nią i zapłacicie 3500 $, czyli około 10500 złotych. Teraz zapewne nie ma to największego sensu, bo broń była rzadka, ale zarazem miała świetne statystyki. Ale tylko kiedyś. Teraz bez problemu wydropicie coś o wiele lepszego.

Blessed Shield – Tibia

Jedyny egzemplarz tej broni w iście legendarnej już grze został sprzedany za 5000 euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje nam około 20 tysięcy. Został on podarowany pewnemu graczowi za zasługi jeszcze za czasów, gdy gra powstawała. Kto by pomyślał, że ktoś może tyle zapłacić, prawda? Spokojnie, dopiero się rozkręcamy!

M9-Bajonett | Crimson Web – CS:GO

Jakie kolorki! Mmmm… Nie no, tak szczerze, to ten nóż w ogóle mi się nie podoba, ale kto bogatemu zabroni. Pewna “kosa” w Counter Strike została sprzedana za prawie 24 tysiące dolarów. Nie wiem, jaka jest cena tej skórki teraz ani jaka była jej historia, ale na pewno człowiek, który ją otrzymał i sprzedał, miał na swoim koncie bardzo dużo pieniędzy.

Miecz – Lineage I

Jakbyście się czuli, gdybyście stracili swojego iPhone’a, którego kupili Wam rodzice (no już, nie obrażajcie się). Załóżmy, że upadłby Wam dwa dni po zakupie i był już bezużyteczny. Ha! To jeszcze nic. Pewna 64-letnia pani straciła w Lineage I miecz warty około 28 tysięcy dolarów. Teraz sami sobie policzcie, ile to na złotówki. Nie, nie sprawdzałem kursu walut, pisząc ten artykuł.

Jajko – Entropia Universe

To co przed chwilą widzieliście, to dopiero grosiaki. Takie same, jakie wydaje Wam pani w sklepie podczas kupowania chipsów. Ale kto by pomyślał, że za jajko można zapłacić 70 tysięcy dolarów? Nawet nie zrobimy z niego jajecznicy! Na początku jajko to było warte 10 tysięcy dolarów i za tyle zostało sprzedane. Jednak szczęśliwiec, który je kupił, chyba nie myślał, że zarobi na siedem razy tyle.

Klub – Entropia Universe

Drugi raz na mojej liście? No cóż… Nieźle poszła. Tak samo jak gotówka, którą przeznaczył gracz tej gry na kupienie w niej klubu. Tak! Klubu. Policzmy kwotę kupna tego klubu na jajka z tej samej gry. Wyszło mi około 9 jajek. Dokładnie cena tego wirtualnego klubu wynosiła 635 tysięcy dolarów. Czyli na złotówki około dwa miliony! Jak się bawić, to się bawić!

Zestawienie to zamknęła Entropia Universe. Sami widzicie. Niektórzy potrafią wydać tysiące dolarów na przedmioty lub miejsca, które znajdują się tylko w wirtualnej rzeczywistości. No dobra, na dzisiaj to tyle.