r.

Najciekawsze światy w grach!

Gry to nie tylko ładna ciekawa fabuła, zapierająca dech w piersi oprawa muzyczna czy też możliwości, jakie niosą ze sobą nowe generacje silników. Gry to świat, na którym  wszystko się opiera. Zobacz TOP5 najciekawszych światów!

Bez tego nie byłoby żadnej gry. O poziomie danej produkcji nie decyduje technologia, jaka została wykorzystana do stworzenia jej, nie dobra muzyka, która trzyma nas w klimatach gry również nie decyduje o tym wciągająca fabuła. Nie można zapominać o świecie danej gry. Świat, w którym wszystko się dzieje jest podstawą dobrej gry. Nie przedłużając już ani chwili dłużej, zapraszam Was na wspaniałą przygodę po światach, które mnie urzekły. Kto wie, może znajdą się tutaj pozycje uderzające w Wasze gusta!

WorldMap-World

Azeroth – World of Warcraft

Ostatnim w rankingu TOP5, ale nie najgorszym, jest według mnie Azeroth. Przeciwników World of Warcraft jest tyle, ile zwolenników. Możecie się kłócić o samą mechanikę tejże gry i inne mniej ważne rzeczy, ale nie ma co ukrywać, świat, w którym mamy możliwość operowania jest świetny! Twórcy gry naprawdę się postarali. Magiczny, pełen tajemnicy świat MMO RPG tylko czeka, aby go odkryć, w całości… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mapa_Skyrim_2

Skyrim – The Elder Scroll’s V: Skyrim

Kolejnym godnym uwagi światem, jest świat stworzony przez Bethesda Game Studios. Sprytni już mogą się domyślić, że oczywiście chodzi o Skyrim! Ogromny, krajobrazowy świat osadzony w realiach typowych dla książek fantasy. Mimo że od premiery gry minęły już blisko 5 lat, to świat dalej zachwyca – tych nowych, który dopiero wchodzą w świat Skyrim, jak i weteranów TES’a. Ta pozycja nie powinna być zaskoczeniem dla żadnego pasjonaty RPG.

Fallout4-Deathclaw

Wasteland – Fallout 3

Na podium uplasował się świat Fallouta. Jak wcześniejsze pozycje opierały się o fantasy, tak Wasteland jest daleki od tego. Postapokaliptyczny świat swoim jestestwem zachęca, a nie odstrasza. Gracze mogą podziwiać zniszczone miasta, które wzorowane są niekiedy na ‘realu’, jak i rozległe, opustoszałe pustynie. No, może nie całkiem opustoszałe. Świat Fallouta, pomimo swojej formy, tętni życiem. Pełno mutantów, zwierząt, ludzi i wielu innych… roślin. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś jak wygląda świat po ataku nuklearnym, ten tytuł wam to pokaże. Gwarantuję wam, że się wciągniecie!

grand-theft-auto-v-map2_4fgc

Los Santos/San Andreas – Grand Theft Auto V

Na drugim miejscu znajduje się Los Santos! Legendarne, fikcyjne miasto będące podstawą dla większej części fabuły GTA V, a będące jednocześnie częścią San Andreas – które również jest fikcyjnym… krajem? Los Santos mamy dosłownie wszystko! Od dzielnic biedy, pełnych meneli i innych przegrywów życiowych, przez różnej maści domy publiczne (tak, tak, czytaj burdele) i kończąc na położonych u podnóża wzniesienia bogate wille, w których mieszka śmietanka towarzyska Vinewood! Jeżeli marzyliście kiedyś o wypadzie do Ameryki, a konkretnie do Los Angeles, a niestety zabrakło wam pieniędzy – spokojnie zagłębiając się w świat GTA V wypełnicie sobie tę pustkę… albo nie.

Tw2_Map

Królestwa Północy – Wiedźmin 

I na to czekałem. Wisienka na torcie. Pierwsze miejsce w moim rankingu najciekawszych światów gier komputerowych. Królestwa Północy! Nie przesłyszeliście się. Świat Geralta z Rivii, znanego pogromcy potworów, wiedźmina. W głównej mierze większość jest dzieckiem Andrzeja Sapkowskiego, ale chyba zgodzicie się ze mną, że studio CD Project RED świetnie większosć elementów przełożyło na komputerową rzeczywistość. Średniowiecze wymieszane z fantasy jak i polską ludowością, przesądami i wierzeniami. Miód dla każdego fana RPG. 

 

Jest to koniec mojego subiektywnego małego rankingu najciekawszych światów w grach komputerowych. Jest ich o wiele więcej, ale te jakoś przypadły mi do gustu najbardziej. Nie skupiałem się również na jednym gatunku. Mamy tutaj pełen wachlarz, innymi słowy, do wyboru – do koloru!

Podzielcie się w komentarzach, jakie światy Wy uważacie za najciekawsze. Może przedstawicie swoje top5?

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]