Gamer Lifestyle r.

Ciekawe easter eggi w grach

Chyba każdy z nas, grając w gry, znalazł takie miejsce, w którym w myślach powiedział sobie: "co to niby jest?". A o tym będzie ten artykuł!

Easter eggi. Nie, nie chodzi tutaj o wielkanocne jajka, które zjadamy na świątecznym stole. Więc czymże one są? Są to swego rodzaju “smaczki”, które fundują nam producenci gier.

Easter eggi w grach

Na pierwszy odstrzał leci Diablo 2 i jego sekretny krowi poziom. Został on stworzony w wyniku pewnej plotki. Gracze na różnych forach pisali o właśnie czymś takim w Diablo 1. Wtedy to Blizzard pomyślał i dodał taki level do drugiej części gry.

Kolejny Easter Egg został znaleziony w Counter Strike: Global Offensive. A czymże on był? Na mapie de_nuke można było znaleźć pokój wypełniony memami z Gabe Newellem. Niestety po modyfikacjach mapy nie można już tego znaleźć. Ale może jest tam coś nowego? Kto wie…

No to czas na Crysis 2. I tutaj coś, co rozwala po prostu na łopatki. Gdy dojdziemy do misji o nazwie “Dead man walking” czeka na nas kolejny smaczek. A są nim postacie tańczące w rytm… techno. Zobaczcie sami.

W moich artykułach nie może zabraknąć Wiedźmina. A kto tym razem przyszedł razem z Geraltem? Asasyn… Na początku gry podczas epilogu możecie znaleźć zniszczony wóz z sianem, a obok niego asasyna, który miał mały wypadek.

Gdzie znajdziemy kolejne jajko? Ano w Gothic 2: Noc Kruka, a dokładniej w Jarkendarze. Na jednej z gór w kanionie został umiejscowiony samochód. Aby tam się dostać, należy użyć kodu na “marvin”, a następnie używać F8, aby wlecieć na górę świątyni w obozowisku orków. A jeżeli chcecie się o tym dowiedzieć nieco więcej, to łapcie LINK.

A skoro już jesteśmy w temacie Gothica, to może coś o tej wielkiej palisadzie orkowej? Każdy NPC w grze mówi nam, że przesiadują tam hordy orków, które tylko oczekują na atak. Gdyby się przez nią przedarły, prawdopodobnie rozniosłyby wszystko w pył. A jak jest na prawdę? Co tam się znajduje? Ano to:

No to czas na Hitman: Absolution. W jednej z misji mamy zabić pewną osobę. Niby nic trudnego, ale gdyby tak sobie skomplikować sprawę? Wystarczy, że zastrzelicie sępy zamiast tej osoby, a problem rozwiąże się sam. Sami zobaczcie!

World Of Warcraft i easter egg związany z grą Plants vs Zombies. Co tu dużo gadać. Gra w grze, czyli za pośrednictwem WoW-a możemy pograć w kultową grę na telefony – Plants vs Zombies.

A na tej mapie została zaznaczona lokacja easter egga. Całość znajduje się w Hillsbrad Foothills.

Na dzisiaj to już wszystkie. Jeśli znajdę coś jeszcze, postaram się zrobić o nich kolejny artykuł. Pozostało Wam tylko zainstalować te gry i przekonać się na własne oczy.