Najbardziej klimatyczne gry

Metropolie pełne przestępstw, post-nuklearne pustkowia, lasy, stacje kosmiczne oraz opuszczone angielskie miasteczka. Przedstawiamy najbardziej klimatyczne gry ostatnich lat.

Poniżej znajdziecie zestawienie gier, których atmosfera jest po prostu niesamowita. Uprzedzam jednak, że przegląd jest subiektywny oraz uwzględniłem w nim tylko tytuły, które widziałem i ograłem.

Firewatch

Klimatyczne gry

Jesteśmy facetem koło czterdziestki, który postanawia oderwać się od swoich codziennych problemów i zostać stróżem leśnym w zagrożonej pożarem puszczy gdzieś w amerykańskim stanie Wyoming. Eksploracja, odkrywanie tajemnic, rozmowy z przełożoną imieniem Deliah oraz zjawiskowa grafika. Gwarantowana niesamowita atmosfera.

L.A. Noire

Klimatyczne gry

Fabuła przenosi nas do roku 1947, do targanego korupcją i handlem narkotykowym Los Angeles. Wyśmienite połączenie cech detektywistycznej przygodówki oraz gry akcji oprószone jest świetnie zaprogramowanym systemem śledztw, a wszystko to utrzymywane jest w klimatach noir. Pozycja ze stajni Team Bondi zbliża się atmosferą do kręconych w latach 40 i 50. XX wieku filmów kryminalnych.

Fallout

Klimatyczne gry

Już kiedy zapowiedziano Fallouta wiedziałem, że klimat gry będzie po prostu doskonały. Sama oprawa dźwiękowa jest po prostu majstersztykiem, tutaj posłuchamy sobie głównie swingu lat 30 i 40., który w połączeniu z otoczką sielankowych lat 50 tworzy niezapomnianą atmosferę. Należy również wspomnieć o chwalebnych pancerzach wspomaganych, po wejściu do nich gracz nie czuje się, jakby ubrał po prostu zbroję, a jakby był potężnym, niezniszczalnym gigantem ze stali.

Alien: Isolation

Klimatyczne gry

Retro-futurystyczna technologia, niesamowita oprawa audiowizualna, mroczna kolorystyka oraz sławny na całym świecie ksenomorf to połączenie wręcz idealne, a specyficzny klimat stworzony dzięki wszystkim tym smaczkom doprowadził do tego, że to według mnie jeden z najlepszych survival horrorów w dziejach tego gatunku.

Everybody’s Gone to the Rapture

Klimatyczne gry

Nietypowa, artystyczna wizja gry przygodowej. Zamiast rozwiązywać różne zagadki, obserwujemy otaczający nas świat i próbujemy samodzielnie zinterpretować historię końca świata. Przemierzając tereny i domostwa Everybody’s Gone to the Rapture można zachwycić się wykonaniem graficznym na platformie PC oraz sporadycznie rozbrzmiewającą muzyką. Dzięki tym wszystkim zabiegom klimat gry jest dosłownie niepowtarzalny.

Half-Life 2

Klimatyczne gry

Świetny rewolucyjny gameplay, rozbudowana zabawa fizyką, grafika, którą można poprawiać modami do dnia dzisiejszego, działające serwery online, a do tego wszystkiego Miasto 17 pełne opustoszałych ulic, zrujnowanych mieszkań i antagonistów. Jednym słowem świetna, klimatyczna dystopia.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Klimatyczne gry

Grając w tą grę ma się wrażenie, iż przemierza się prawdziwy świat, zaludniony przez prawdziwych żywych mieszkańców. Nasze decyzje mają poważne konsekwencje, związane z ciekawym zachowaniem się różnych postaci. Do tego wszystkiego dochodzą zmienne warunki pogodowe, dobrze poprowadzone dialogi, możliwość gotowania, wydobywania surowców, zbierania własnych plonów czy kucia własnej broni i pancerzy. Tak bardzo rozbudowany cRPG gwarantuje wciągnięcie się w jego świat i świetną atmosferę.

Portal 2

Klimatyczne gry

Wszystko bez wyjątku w Portal 2 jest obrzydliwie dobrze zaprojektowane, a sam pomysł na fabułę – niepowtarzalny. Jest to tytuł, który świeci przykładem dla innych gier logicznych. To właśnie dzięki niecodziennej fabule oraz świetnemu trybowi kooperacji zanurzymy się w tej jakże klimatycznej grze.

PS Dajcie znać w komentarzach, jaka gra według Was ma najbardziej unikalny/najlepszy klimat!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

O autorze: FiLip2201

Jestem dziwny, wredny, ogólnie nie należę do ogółu. Interesuję się głównie grami, architekturą, grafiką komputerową oraz stronami internetowymi. O jeszcze jedno koffam Barda.

  • KLSG

    Co do Izolacji, to muszę się zgodzić :3 Świetny klimat, który sprawia, że łatwo o syndrom “Jeszcze pięciu minut”

  • n4zArh

    Portal? Ja wiem, to zajebista platformówka logiczna i ją uwielbiam, ale że jest jedną z najbardziej klimatycznych gier? Kompletnie się z tym nie zgodzę. Jest klimatyczna, ale połowa RPGów bije ją na głowę pod tym kątem.

  • CenzoDuda

    Oddworld: Abe’s Oddysee. Gra z 1997 i poza tym jestem pewien że żaden użytkownik tej strony nigdy o czymś takim nie słyszał. Nie ma porównania do dzisiejszych shitów, ten klimat, ten stary komputer z Windowsem 98 i monitorek CRT – a na nim te cudeńko tamtych czasów. I do tego ten soundtrack… Ludzie świat już dawno zatonął w gównie przez to że nie ma takich gier jak kiedyś.