Gamer Lifestyle r.

Mroczne kulisy polskiego YouTube

Znani i lubiani. Sława, rozpoznawalność i małe fortuny. Ale czy pod tym wszystkim nie kryje się coś znacznie bardziej mrocznego? W sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej materiałów rzucających nowe światło, na czyny młodych gwiazd YouTube. Autorzy niektórych z nich twierdzą że to zaledwie początek. 

Pierwszy film wydaje się być najbardziej przerażający. W swoim Vlogu Brutal opisuje historię młodych dziewczyn, fanek, które były przez swoich idoli traktowane niczym seksualne zabawki. Sam fakt mógłby być po prostu odrażającą praktyką, która choć nie powinna, zdarza się też w “normalnym” świecie…gdyby dotyczyło to pełnoletnich osób. Według słów youtubera, dziewczynki którym wysyłano niedwuznaczne propozycje i nagie zdjęcia mogły mieć w tamtym czasie mniej niż 15 lat. Co według naszego prawa jest uznawane za pedofilię.

Przypisy prawne:

  • Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  • § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej.

Posłuchajcie sami historii przedstawionej przez Brutala:

W sieci pojawił się również drugi film w którym Brutal opowiada o oszałamiającej skali tego zjawiska i ilości dziewczyn które się do niego zgłosiły.

Podejście do fanów

Zyskujący popularność BOXDEL umieścił na swoim kanale film, w którym opisuje skandaliczne podejście jednej z gwiazd YouTube do swojego fana podczas tegorocznego IEMu. I o ile sama opowieść wydaje się wystarczająco szokująca i przykra, to to, co następuje pod koniec nagrania jest niezwykle intrygujące. BOXDEL zapowiada że “to nie koniec” i że  “nie ma zamiaru ukrywać chorych rzeczy które są robione przez niektórych”. Co ujawni? Czego jeszcze możemy się spodziewać? Czy będzie miało to coś wspólnego z materiałem wstawionym przez Brutala?

“Ale jak nagram z Isamu to mam +15K subów”

W czasie gdy przez internet przelewa się fala dramowa: “Gimper vs. Ator” (o których pisaliśmy tutaj i tu) pojawił się również film Heshera, w którym opisuje przebieg i zakończenie współpracy z dawnym kolegą. Wszystko podparte screenshotami które znajdziemy na jego fanpage. – Click! Pod samym filmem toczy się rozbudowana dyskusja. Jedni twierdzą że “Youtube to biznes, Gimper powinien się kierować zyskiem. I ma do tego pełne prawo ” inni argumentują że może i powinien kierować się żelaznym rachunkiem zysków i strat ale nie można tak się odnosić do swoich znajomych. 

Youtube
Fanpage OldHesher

Czyżby na naszych oczach odgrywało się zrywanie kulis działalności polskich youtuberów? Co zostanie ujawnione? Co na ten temat sądzicie?

Moim zdaniem

A na koniec, to co mi się wydaje najważniejsze: nie zapominajmy o chłodnym podejściu do samej sytuacji. W większości przedstawionych filmów jedyne co znajdujemy to słowa. Bez żadnych dowodów. I o ile możemy spokojnie snuć sobie przypuszczenia i własne teorie, nie należy zapominać o tym że do tego aby mieć pełen obraz danej sytuacji potrzebne jest więcej niż opis jednej ze stron. Pod jednym z tych filmów już widziałam oskarżenia w stosunku tego czy tamtego, wskazywanie palcami i pomówienia. Pamiętajcie; łatwo jest komuś przypiąć etykietkę z dopiskiem “zły człowiek”, niszcząc mu życie na postawie słabych (albo nawet braku) dowodów. Po czym nagle by się okazało że z braku świadomości faktów nasz osąd był stanowczo zbyt pochopny i całkowicie niesprawiedliwy.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”9″]