Gamer Lifestyle r.

Montaż chłodzenia wodnego Enermax Liqmax II 240!

Zastanawiacie się nad montażem nowego chłodzenia procesora? Jeżeli tak to zobaczcie jak zamontować wydajne chłodzenie wodne Enermax Liqmax II 240!

Wśród wielu modeli chłodzeń wodnych typu all-in-one tylko niektóre pozwalają uzyskać dobre temperatury przy dobrej kulturze pracy. Chłodzenia te skierowane są głównie do osób, którzy nie chcą bawić się w składanie własnego zestawu wodnego lub nie mają o tym zielonego pojęcia. Mnie osobiście do kupna takiego gotowego zestawu zainspirowała prostota, cena, wydajność i dobra kultura pracy. Do wyboru miałem modele firmy Corsair, Cooler Master czy NZXT, ale postawiłem na chłodzenie firmy Enermax modelu Liqmax II 240.

Kilka słów o Enermax Liqmax II 240!

Enermax Liqmax II 240

Liqmax II 240 to gotowe chłodzenie wodne, którego główną zaletą jest dobry stosunek ceny do jakości, zachowując dobrą wydajność i kulturę pracy. Moją uwagę przykuły bardzo ciekawe i nowatorskie wentylatory typu “Double Batwing”, które według producenta mają zapewniać dobry przepływ powietrza i cichą pracę na których to wentylatorach znalazły się manualne przełączniki obrotów śmigieł. Maksymalna prędkość to aż 2000 RPM, ale należy pamiętać, że cicho nie będzie. Przy takiej prędkości ciśnienie akustyczne osiąga około 45-50 db. Czy taki dźwięk będzie przeszkadzać podczas korzystania z komputera? To zależy od samego użytkownika. Mi osobiście nie przeszkadza. Bloko-pompka według mnie to największa zaleta tego zestawu, gdyż jest bardzo cicha, w trakcie intensywnej pracy oraz posiada mosiężną podstawę, która dobrze zbiera ciepło z IHSa. Logo znajdujące się na bloko-pompce jest podświetlane, ale niestety tylko jasnym białym światłem. Chłodnica jest wykonana perfekcyjnie. Nie ma żadnych luzów, a piny są pełne bez ubytków co może świadczyć o profesjonalnym podejściu firmy w produkcję tej konstrukcji, gdyż chłodnica to druga po bloko-pompce część, która jest najważniejsza w odprowadzaniu ciepła z procesora. Węże są wykonane z grubej i twardej gumy, ale dają się formować co pozwala na ich kontrolę podczas montowania. Całość dopełnia pełny zestaw montażowy z potrzebnym okablowaniem.

705733_4_f

Platforma montażowa

  • Procesor: Intel Core i7 4770k @ 3.50 GHz
  • Płyta główna: ASUS Z97 Deluxe 1150
  • Pamięć RAM: G.Skill TridentX 2×8 GB, 2400 MHz
  • Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 1070 ROG Strix
  • Dysk HDD: WD Caviar Blue 500 GB
  • Dysk SSD: ADATA Premier Pro SP920 128 GB
  • Zasilacz: be quiet! PowerZone 750W 80+
  • Obudowa: NZXT Source 530
  • System operacyjny: Windows 10 64 bit

Montaż chłodzenia wodnego Enermax Liqmax II 240!

Po skompletowaniu tego wszystkiego co było potrzebne do złożenia nowej platformy, zabrałem się za montaż chłodzenia wodnego firmy Enermax. Zrobiłem próbę, aby móc zrozumieć i poznać specyfikę montażu. Po zapoznaniu się ze wszystkim zabrałem się za nagranie filmu instruktażowego w którym nie tylko będzie pokazany sam montaż chłodzenia, a głównie bloko-pompki, ale również zakładanie procesora w gniazdo na płycie głównej, czyszczenie IHSa oraz nakładanie pasy termoprzewodzącej renomowanej firmy Gelid. W materiale zostały pominięte takie kroki jak zakładanie śrub dystansowych w backplate, montaż wentylatorów na chłodnicy czy podpięcie modułu do płyty głównej przy użyciu wtyku 3-pinowego i 4-pinowego. Film powstał po to, aby ułatwić Wam drodzy czytelnicy zakładanie takiego czy innego gotowego zestawu chłodzenia wodnego. Mam jednak szczerą nadzieję, że taki materiał przypadnie Wam do gustu. A jeżeli jesteście ciekawi ile kosztuje taki zestaw to możecie kliknąć w Ceneo!

Poniżej znajdują się podglądowe temperatury procesora na tym chłodzeniu. Są to temperatury przed tzw. skalpowaniem procesora. Czym to jest? O tym będzie inny materiał.

tempCPU

Jeżeli treści Wam się podobają to wrzućcie subskrypcje na mój kanał YouTube i zostawcie polubienie na moim Facebooku!