Gamer Lifestyle r.

Minecraft: The Frostburn Update

Odpalajcie swoje launchery i logujcie się! W ekspresowym tempie nadszedł Minercaft 1.10, nie bądźcie w tyle i sprawdźcie, co się zmieniło!

Nie zdążyliśmy się jeszcze nacieszyć Minecraftem 1.9 i doczekać się aktualizacji modów, a Mojang w ekspresowym tempie funduje nam nową wersję! Dodane zostało mnóstwo ciekawych rzeczy, takich jak nowe moby oraz bloki. Dajcie znać w komentarzach, czy podoba wam się takie tempo wydawania update’ów.

Zmiany

Niedźwiedzie polarne

Minecraft 110 1

Występują na zimowych biomach. Dorosłe osobniki są neutralne (jeżeli w ich pobliżu jest młody, to stają się agresywne), a młode pasywne. Prędkość ich biegu oraz pływania jest większa, niż u gracza, przez co trudno nam od nich uciec. Po zabiciu wypada z nich od 0 do 2 sztuk surowej ryby oraz od 0 do 2 sztuk surowego łososia.

Stray

Minecraft 110 2

Odpowiednik szkieleta na biomach zimowych. Strzela strzałami z efektem spowolnienia na 30 sekund (on sam jest odporny na ten efekt). Istnieje szansa na pojawienie się Stray’a ujeżdżającego pająka.

Husk

minecraft 110 3

Zachowuje się jak zwykły zombie, jednak nie płonie w świetle słonecznym. Przy uderzeniu nakłada efekt głodu. Istnieje 5% szans na pojawienie się małego Huska i kolejne 5% na pojawienie się Huska na kurze.

Nowe bloki

minecraft 110 4

Blok magmy – blok naturalnie występujący w Netherze, emituje światło oraz zadaje obrażenia, gdy gracz lub mob stoi na nim. Tworzony z czterech magmowych kremów.

Minecraft 110 5

Blok netherowej brodawki – blok dekoracyjny, tworzony z dziewięciu brodawek.

Minecraft 110 6

Blok czerwonej netherowej cegły – blok dekoracyjny, tworzony z dwóch brodawek oraz dwóch netherowych cegieł.

Minecraft 110 7

Blok kości – naturalnie występuje w skamielinach, może być obracany w każdym kierunku, tworzy się go z dziewięciu sztuk kostki mącznej.

Blok struktur

Minecraft 110 8

Nie występują naturalnie w świecie gry. Używany przez twórców gry oraz map do tworzenia struktur.

Skamieliny

Struktury pojawiające się pod ziemią, występujące na pustyniach oraz bagnach.

Pomniejsze zmiany

  • dodano jajka spawnujące dla konia szkieleta, konia zombie, witherowego szkieleta, kota, starszego strażnika, muła oraz osła
  • dodano opcje skoku automatycznego
  • opuszczone kopalnie mogą generować się na powierzchni świata (dotyczy tylko biomu messa)
  • złoża rudy złota mogą generować się na każdej wysokości oraz mają zwiększoną szanse na pojawienie się (dotyczy tylko biomu messa)
  • wędka może przyciągać przedmioty leżące na ziemi
  • dodano cztery nowe splashe do gry
  • wioski generują się teraz wraz z drewnianymi mostami na wodzie
  • endermany spawnują się także w Netherze
  • bloki, które mogą spaść, emitują cząsteczki

 

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: Minecraft pl wiki