r.

Minecraft i nauka? Świat oszalał!

Na popularności przybiera tz: "Minecraft: Education Edition" w całości przeznaczony dla oświaty. Dzięki niemu uczniowie mogą poznawać tajniki wiedzy w łatwy i przystępnych dla nich sposób. Tylko, jakich nauk uczy taki Minecraft?

Minecraft i nauka? Świat oszalał!

Nie jest to How2Troll lub nic w tym rodzaju. Rzeczywiście powstała edycja gry Minecraft w całości przeznaczona dla potrzeb oświaty. Miało to swój początek w znacznemu zmniejszeniu się popularności samej gry. Grupa Mojang staje dosłownie na głowie, aby ich gra nie poszła na dno niczym pewien statek wycieczkowy na Oceanie Atlantyckim (#pozdrodlakumatych). Zastanawiać się można, co taka gra ma do zaoferowania w nauce. Jak się okazuje, nawet sporo!

image

Mojang wystartował ze śmiałym projektem, który został w całości skierowany do placówek oświatowych. Mowa tutaj o “Minecraft: Education Edition”, który jest niczym innym, jak udoskonaloną wersją funkcjonującego już  – MinecraftEdu. Nowością, jaką wraz ze swoim pojawieniem się wprowadza nowa edycja edukacyjna Minecrafta jest fakt, że jest dostępny dla szkół na całym świecie, a sama gra nie jest szczelnie zamknięta. Użytkownik ma możliwość ingerencji w nią. Do dyspozycji uczniów zostają oddane specjalnie stworzone mapy oraz możliwość customizacji światów, dodawania i usuwania ich. W skład Education Edition wchodzi również tryb wieloosobowy, ale udoskonalony!

Tyle w teorii, ale co taki Minecraft może nauczać? 

Projekt jest o tyle przemyślany, że ma szeroki wachlarz nauk, których może nauczyć nowe pokolenia. Twórcy opracowali grę z myślą o przyswojeniu przez ucznia elementarnej wiedzy z zakresu biologii, fizyki, chemii czy też matematyki, z którą bez problemu poradzi sobie w późniejszym życiu i na kolejnych etapach nauki. Sami twórcy zaznaczają, że ich dzieło nie zastąpi programu edukacyjnego, a jedynie go wesprze. Education Edition jest jedynie bazą. W miarę upływu czasu gra będzie rozwijana o nowe przedmioty, jak choćby języki obce czy też historia. Wystarczy jedynie trochę kreatywności!
Wcześniejszy projekt funkcjonował w szkołach w ponad 40 różnych krajach.

Czy taki system szkolnictwa ma rację bytu w Polsce? Czy nasze społeczeństwo jest gotowe na takie rozwiązania? A jaki system uważacie za najlepszy? Piszcie w komentarzach!

^C96A617156B25EF35208719A35DA6C4E3D31AD180A3F795CFC^pimgpsh_fullsize_distr

[latest_posts  category = “gamerlifestyle” count = “6”]