Gamer Lifestyle r.

Gry na steam dla wielbicieli anime

Gier na steam dla wielbicieli anime jest naprawdę wiele. Niektóre produkcje doczekały się swojego anime, inne zostały na bazie anime stworzone, a jeszcze inne mają po prostu grafikę wyjętą z anime. Takich gier jest naprawdę wiele, zaś ja spróbuję przedstawić kilka tytułów, które mogą was zaciekawić (lecz pewnie część z was doskonale będzie znała te tytuły).

1. SoulWorker

SoulWorker

Niedawno wydana gra MMORPG, już z masą fanów. Tę produkcję cechują bardzo dynamiczne starcia. Do wyboru mamy 4 postaci, lecz zmiany w ich wyglądzie są bardzo ograniczone. Historię możemy przeżywać samotnie lub w maksymalnie czteroosobowej drużynie. Bardzo ładna oprawa 3D oraz dynamiczne animacje cieszą oko. Gra posiada polską wersję językową. Należy zaznaczyć, że gra jest do pobrania za darmo.

2. Disgaea

Disgaea

Seria strategiczno-przygodowych gier RPG wyprodukowana przez Nippon Ichi Software, Inc. i wydana przez NIS America, Inc. W grze wcielamy się w księcia piekła o imieniu Laharl i staramy się odzyskać władzę po śmierci swojego ojca. Historia ma wiele zakończeń. Cała historia okraszona jest specyficznym poczuciem humoru. Gra ma bardzo ciekawy system zachęcający do “oszukiwania”, gdyż w pewnym momencie rozgrywki jeden z NPC proponuje nam zakup usprawnień takich jak zwiększenie poziomów przeciwników, dodatkowy exp albo szybsze przechodzenie poziomów, ponieważ co szkodzi oszukiwać kiedy jest się demonem. Seria posiada swoją adaptację w formie anime pod tym samym tytułem.

3. NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM

NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM

Ciekawa seria gier oparta na anime Naruto Shippuden. Te przygodowa gra akcji wydana została przez firmę BANDAI NAMCO Entertainment. Postaci w grze są świetnie odwzorowane wraz z ich umiejętnościami. Gra potrafi wciągnąć na wiele godzin i posiada polską wersją językową.

4. Hyperdimension Neptunia Re;Birth

Hyperdimension Neptunia Re;Birth

Seria będąca remakiem serii jRPG Hyperdimension Neptunia. Historia przedstawia branżę gier komputerowych oraz wojnę pomiędzy antropomorficznymi konsolami. Pierwotnie seria ukazała sie na PS3, a ponieważ okazała się popularna, ukazała się również na PC. Gra jest pełna dobrego humoru, pięknych “konsol” i posiada interesującą oprawę graficzną.

5. Doki Doki Literature Club!

Doki Doki Literature Club!

 

Wydany dość niedawno, bo we wrześniu 2017 roku, symulator randkowy od firmy Team Salvato zdobył bardzo dużą popularność i zebrał bardzo pozytywne opinie. W grze wcielamy się w członka tytułowego klubu literackiego i spędzamy w nim miłe dni wraz z pozostałymi członkiniami tegoż klubu. Bardzo przyjemna, odstresowująca gra z przyjemną dla oka grafiką i postaciami o interesującym charakterze. Gra jest darmowa, więc zachęcam do wypróbowania jej.

Jak już wspomniałem na wstępie japońskich gier jest naprawdę wiele i nie sposób ich wszystkich opisać. Wymienione przeze mnie produkcje zapewnią wam godziny dobrej zabawy. Jeśli interesuje cię tematyka anime na naszej stronie pojawił się artykuł “5 anime z motywem gier” do którego serdecznie zapraszam.