Gamer Lifestyle r.

Gry, na podstawie których powstałyby świetne filmy!

Na świecie jest masa gier, które mają świetną i wciągającą fabułę. Niektóre z nich warto by było zekranizować. 

Chyba nie muszę mówić, że gry jednoosobowe mają lepszą fabułę (choć nie zawsze) od gier wieloosobowych. Przyjrzyjmy się kilku tytułom, na których ekranizacje poczekamy, ale być może kiedyś wyjdą w dobrej formie.

League of Legends

Nie będę się doszukiwał wielkiej fabuły w tej grze, aczkolwiek na pewno każda z postaci w LoL-u ma jakąś swoją historię, a te są całkiem spore. Dodatkowo posiada ona bardzo dobrze wykonane animacje, jak na przykład TACiekawe, jak by się to zaprezentowało. Sama fabuła filmu mogłaby być oparta na historii jednego z bohaterów gry.

Warcraft

Chociaż jeden z filmów z tej serii już powstał, to chętnie zobaczyłbym drugą część. Pamiętajmy, że Warcraft to jedno z największych uniwersów, a jego fabuła jest tak rozległa, że można by było nagrać o nim kilka, jak nie kilkadziesiąt filmów.

Left 4 Dead

Niby zwykła strzelanina do zombie, ale ta gra miała to coś. Przypomnijmy sobie serial The Walking Dead, który przyjął się bardzo dobrze, aczkolwiek później nieco się stoczył. Może Frank Darabont – reżyser The Walking Dead – podołałby i z tym zadaniem?

Mafia I, II, III

Ta produkcja to chyba legenda gier gangsterskich. Naprawdę chciałbym zobaczyć dobry film stworzony na podstawie historii opowiadanej w tym filmie. A w szczególności z tej drugiej części.

Grand Theft Auto

Była Mafia, to musi być i GTA. Jedna z najlepiej sprzedających się produkcji zasługuje na to, aby zagościć na ekranach kin. No i tutaj byłoby nieco pod górkę, ponieważ jedni by chcieli historię z San Andreas, inni z Vice City, a jeszcze inni z piątej części gry. Zawsze można zacząć od początku i film pociągnąć nieco dalej.

Counter Strike

Gra fabuły nie ma, ale dobry reżyser znalazłby w niej jakąś historię SWAT vs Terroryści. Tytuł ma swoje lata, a nadal ludzie w niego pogrywają.

The Elder Scrolls

Osobiście chciałbym zobaczyć zekranizowanego Skyrima. No, ale reszta części również nie może od tak sobie czekać. Co jak co, ale ta gra jest świetna, więc musi ktoś się zabrać za film.

Wiedźmin

No, ale jak? Przecież już był film! No nie nazwałbym produkcji TVP dobrym filmem. Gra ta zasługuje na ekranizację, ponieważ jest to arcydzieło Polaków, które jest rozpowszechnione po całym świecie. Póki co będziemy musieli zadowolić się serialem od Netflixa, który ma zostać nakręcony. Chociaż premiera jego i tak prawdopodobnie przypadnie na rok 2019-2021.

Metro 2033

Książka oceniana za jedną z najlepszych. Gra również wypadła całkiem dobrze. No, a samo uniwersum Metro jest po prostu epickie. Na ten film niestety będziemy musieli poczekać, ale miejmy nadzieję, że gdy ktoś się za to zabierze, to nie spartoli roboty. Przy okazji powiem, że osobiście chciałbym, aby wszyscy bohaterowie mówili po rosyjsku, ponieważ doda to klimatu.

Gothic

No co tu dużo gadać. Piranie wypuściły bardzo dobrą grę z fabułą godną podziwu. Choć gra miała swoje niedociągnięcia, to i tak była jedną z moich ulubionych. No to może jakiś dwugodzinny film?