Gamer Lifestyle r.

Granie w gry jest dobre dla każdego

Granie jest jedną z tych przyjemności, na którą zawsze możemy sobie pozwolić po pracy. Część z nas tak bardzo lubi tę aktywność, że kupuje sobie coraz to nowszy sprzęt, byle tylko poradził sobie z najnowszymi tytułami oraz produktami.

Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, bo naukowcy już dawno wykazali, że proces grania ma bardzo pozytywny wpływ na działanie naszego mózgu. Z tego względu pojawiły się w szkołach klasy e-sportowe, a Ministerstwo Sportu zaczyna wspierać tę gałąź rywalizacji. Wszystko dlatego, że gry po prostu spełniają swoje założenie jako coś, co pozwala nam przyjemnie i aktywnie spędzić czas.

Oczywiście, zdarza się też chór wujów. „Specjaliści” z telewizji często straszą, że gry mają negatywny wpływ na dzieci i sprawiają, że te są bardziej agresywne i wyobcowane. Jednak agresja i wyobcowanie nie bierze się z samego grania, bo eskapizm spowodowany trudnościami w domu sprawia niniejszym, że młodzi ludzie nie chcą brać udziału w codziennym życiu, które ich zwyczajnie przytłacza i w którym nie mają wsparcia od bliskich sobie osób. Co tu dużo mówić – społeczeństwo jak zwykle doszukuje się problemów tam, gdzie ich nie ma, bo najłatwiej zrzucić winę na coś, czego się nie zna i nie rozumie. Z tego też powodu bierzemy tutaj pod uwagę bardzo ważną kwestię, którą skwitować można krótko: gry są dla wszystkich, ale nie wszyscy powinni w nie grać.

Czy dzieci mogą grać w gry?

Pytanie, które spędza rodzicom sen z powiek: czy mój maluch może lub powinien grać w gry całymi dniami? Przecież mamy gry dla dzieci, mamy dla nich specjalne aktywności, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby młodzi ludzie znaleźli coś specjalnie dla siebie. Dla przykładu taki Minecraft jest naprawdę sympatycznym, bezkrwawym tytułem, który wciąga dzieci na długie godziny… a to dlatego, że po prostu mogą to robić lub rozwija ich to wyobraźnię.

Czy na laptopie da się grać?

Niektórzy kupują laptopy gamingowe, aczkolwiek ten typ komputerów przeznaczony jest przede wszystkim do transportowania zadań związanych z pracą. Mimo to są gry, które świetnie poradzą sobie na laptopie, na przykład Stardew Valley. Jeśli jednak chcemy grać w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach, to powinniśmy znaleźć sobie komputer stacjonarny.
A o grach jako takich można czytać w wielu miejscach (i warto to robić, bo śledzenie newsów dużo nam daje), takich jak chociażby gamehag. Na takich stronach znajdziemy rzeczy, które bardzo się nam przydadzą w przyszłej rozgrywce, będzie nam również łatwiej zdobyć tanie lub darmowe klucze na Steam.