Gamer Lifestyle r.

Sport i Liga – czy to się łączy?

Jaki wpływ na jakość rozgrywki ma uprawianie sportu? Niektórzy z Was mogą pomyśleć, że aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i uprawianie sportu mogą pogorszyć poziom Waszej gry. Kiedy jesteśmy aktywni w życiu, zostaje mniej czasu na rozgrywkę. Okazuje się, że sport nie tylko pomaga nam utrzymać formę, ale również osiągnąć lepsze skupienie w grach.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Znacie to uczucie, kiedy po dobrym meczu na WF-ie lub po treningu czujecie, że możecie wszystko? To najlepsza chwila, żeby odpalić grę. Właśnie wtedy jesteście najbardziej zmotywowani i przygotowani na rozgrywkę. Nie jesteście rozleniwieni, a Wasz umysł jest skupiony, dzięki czemu wykonujecie niekonwencjonalne zagrania, których przeciwnicy się nie spodziewają. Nie denerwujecie się tak łatwo po śmierci lub nafeedowaniu wrogiego bohatera. Pamiętajcie – najlepsze Wasze gry to te, do których jesteście przygotowani mentalnie.

Odpowiednie sporty zwiększają refleks

Myślę, że nie tylko ja znalazłam się w sytuacji, podczas której nie zdążyłam użyć Flasha lub umiejętności. Sporty poprawiają nasze reakcje, przez co możemy mniej ginąć, a więcej zabijać. Jest to kluczowa sprawa, nie tylko w LoL-u, opiera się na tym większość gier multiplayer oraz gry solo. Pomyślcie sobie, ile mniej śmierci mielibyście, gdyby udało Wam się użyć tej Zhonyi lub Flasha. Warto trenować refleks, przydaje on się on również w życiu, najbardziej tym zgrabnym inaczej.

Pozycjonowanie

Znalezienie się w danym miejscu w odpowiednim czasie jest bardzo ważne, jak również znanie swojego zadania w drużynie – tego można nauczyć się np. w piłce nożnej. Kiedy znasz swoje zadanie, wiesz, na czym powinieneś się skupić i jakie masz priorytety. Jesteś świadomy, gdzie powinieneś się znaleźć, przez co jesteś mniej wyłapywany przez przeciwników. Co wpływa na Ciebie i rozgrywkę bardzo pozytywnie. Nie oddajesz golda przeciwnikom i nie złościsz się za to, że znowu zostałeś wyłapany.

Brak wyczucia czasu

Jest to błąd popełniany w każdym ELO, najczęściej przez zdesperowane drużyny, którym nie zostało nic innego niż pushowanie gry. Drużyna zazwyczaj rozdziela się lub/i pushuje bez wizji. Zamiast spróbować zabrać barona, smoka lub bronić bazy, team stara się zniszczyć wieże przeciwnika. Innym błędem jest rozciąganie gry w czasie, niekiedy zdarzają się gierki, kiedy Twoja drużyna jest nafeedowana i nie chcecie tak szybko kończyć gry. Nadmierne przedłużanie gry sprawia, że Twoja drużyna finalnie przegrywa. W sporcie są podobne błędy spowodowanie brakiem cierpliwości. Jak im zaradzić? Musicie być cierpliwi, ale również na tyle inteligentni, by wiedzieć, kiedy trzeba skończyć.

Podsumowanie

Bycie osobą aktywną w życiu przyniesie korzyści w grze, trzeba jednak podjąć wysiłek, by miało to miejsce. Wielu pro graczy ćwiczy, ponieważ są świadomi, że to podstawa posiadania zdrowego ciała oraz umysłu. Możesz usprawnić swoją grę, wkładając w życie kilka nowych aspektów, tak jak systematyczne ćwiczenia. Życzę Wam powodzenia i mam nadzieję, że ten artykuł zmotywował Was do działania.

Może macie już jakieś doświadczenie? Dajcie znać w komentarzu.