Gamer Lifestyle r.

Folx – pierwszy Polski operator w działający tylko w aplikacji!

Folx to świeży operator na rynku, który ciekawie podszedł do klienta, a sposób działania i rozwój firmy, bardzo zwraca na siebie uwagę. Żeby tego miło mało, to miesiąc jest całkowicie darmowy! Warto skorzystać! i przetestować Folxa!

Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż owa treść jest osobistym podzieleniem się z Wami ciekawostką, która zrobiła na mnie spore wrażenie. Początkowo, sposób w jaki operator udziela swoich usług, był w moich oczach nieco szalony, bo jakie inne wrażenie można mieć, skoro wszystko odbywa się w jednej aplikacji mobilnej. Jednakże po kilku chwilach analizy, podejście sieci Folx do swoich usług wywołało u mnie szczery uśmiech zadowolenia. Koniec końców, drogę jaką obrała sieć jest na tyle prosta, że aż genialna, w każdym możliwym aspekcie, nawet jeżeli chodzi o transparentne zasady panujące w sieci. W ramach promocji, Folx udostępnił kod na darmowy miesiąc, ale o tym będzie nieco niżej.

Folx – pierwszy operator w działający w aplikacji!

Folx

No dobra, ale w czym sieć Folx wyróżnia się na tle konkurencji? Wydawałoby się, że płacenie tzw. subskrypcji w wysokości 29.99 PLN miesięcznie, to kwota niewysoka, ale dla niektórych może nie do przyjęcia. Jednakże spójrzmy nieco z innej perspektywy. W tych 29.99 PLN mamy całkowicie nielimitowane połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe, nielimitowana ilość SMS i MMS, a dodatkowo klient Folxa ma do dyspozycji aż 20 GB Internetu co miesiąc!

Roaming w UE bez dodatkowych opłat. Co więcej, do wykorzystania w ramach roamingu UE jest 1.95 GB Internetu, a to wystarczy, aby w Grecji, czy w innym pięknym miejscu na wakacjach, posurfować sobie po sieci, napisać coś na tablicy Facebooka czy wrzucić zdjęcia na Instagram, a nawet pokorzystać sobie z komunikatorów bez ponoszenia dodatkowych kosztów – chyba, że limit transferu zostanie przekroczony. Inna kwestią, która rzuca się w oczy jest to, że klient nie podpisuje żadnej umowy długoterminowej, gdyż wystarczy podpiąć do aplikacji swoją kartę płatniczą, a pieniądze za subskrypcję będą pobierane automatycznie. Folx jest na tyle elastyczny i nastawiony na klienta, że umożliwił rezygnację z subskrypcji w każdej chwili. To właśnie te zalety namówiły mnie na to, abym przeniósł numer z Play do Folxa. Najciekawsze jest to, że cała procedura odbyła się w aplikacji, a wniosek o przeniesienie numeru został rozpatrzony w niecałą godzinę, natomiast sam numer zostanie aktywowany następnego dnia.

Nowy numer lub przeniesienie aktualnego numeru telefonu

Po założeniu konta w aplikacji Folx, wybieramy to, co najbardziej do nas przemawia – nowy numer czy pozostanie przy starym. W jednym i drugim przypadku, proces uzyskania karty SIM jest taki sam. Kopertę z kartą i kluczykiem do tacki, przywozi zamówiony przy pomocy aplikacji kierowca Ubera. Tak! Dokładnie tak! Nie trzeba iść do żadnego punktu operatorskiego, bo kierowca sam przywiezie i przekaże kopertę do rąk własnych za okazaniem dowodu tożsamości.

W moim przypadku, kierowca rzucił okiem na front dowodu osobistego i kopertę przekazał, podziękował i odjechał. Niestety, możliwość uzyskania karty Folxa jest możliwe na razie tylko w niektórych miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu, na terenie aglomeracji śląskiej oraz w Szczecinie. Operator tym samym mocno ogranicza swoich potencjalnych klientów, ale cyklicznie zwiększa pole działania. Aby móc w pełni korzystać z Folxa, należy zeskanować w aplikacji kod QR dołączony do karty SIM. Po zrobieniu tego kroku, numer zostaje przypisany do karty, a proces konfiguracji zakończony.

Korzystanie z aplikacji Folx

Aplikacja Folx jest napisana bardzo prosto, tak aby użytkownik czuł się swobodnie używając jej. Wszystko jest czytelnie pokazane w przyjemnym graficznym interfejsie. W sumie, najbardziej ze wszystkich dostępnych informacji w aplikacji, może interesować to ile pozostało gigabajtów do wykorzystania w ramach Internetu. W aplikacji również jest dostępny czat, który umożliwia przeprowadzenie rozmowy tekstowej z BOK. Sam proces rozmowy śmiało mogę ocenić na bardzo dobry. Na wszystkie zadane przeze mnie pytania, uzyskałem szczegółowe odpowiedzi.

Folx za darmo? Oczywiście, że TAK!

Ciekawa oferta i minimum formalności to jedno, a drugie, co jest w mojej opinii bardzo korzystne dla każdego nowego użytkownika, to możliwość uzyskania darmowego miesiąca testowego przy użyciu tego kodu promocyjnego: 96776614. Ba! To jednak nie koniec, bo każdy użytkownik, który wejdzie do Folxa, uzyskuje numer polecający, dzięki któremu można „werbować” znajomych do tej sieci. Co za tym idzie? Obie strony uzyskują darmowy miesiąc, który można wielokrotnie kumulować za każdym razem, kiedy numer zostaje użyty w aplikacji podczas rejestracji. Wnioski nasuwają się same np. 12 osób = 12 miesięcy darmowego korzystania z usług sieci Folx itd.! Dla mnie BOMBA!

Zasięg sieci Folx i transfer LTE

Operator korzysta z zasięgu sieci Play, co jednym może się podobać, a drugim nie. Mi osobiście to odpowiada, bo nigdy nie miałem problemu z zasięgiem Play, jednakże osoby, których to nie zadowala, mogą wybrać inne sygnały pochodzące z nadajników T-Mobile, Plus oraz Orange. Jeżeli chodzi o prędkość Internetu w paśmie LTE na użytym przeze mnie zasięgu Play, to różnice nie są widoczne ani odczuwalne. Poniższe zrzuty ekranu przedstawiają prędkości Internetu mobilnego w Play oraz Folx.

PLAY (Red Bull MOBILE)

Folx (PLAY)

Czy warto skorzystać z oferty sieci Folx?

Folx to innowacja na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Obsługa sieci przez dopracowaną aplikację, dowożenie karty SIM pod praktycznie same drzwi, automatyczne pobieranie należności za subskrypcję z karty płatniczej, przyciągająca uwagę oferta, a także możliwość skorzystania z usługi całkowicie za darmo. Niewątpliwie, wymienione zalety sprawiają, że Folx jest bardzo ciekawą propozycją dla osób szukających świeżości w sieciach komórkowych. To świetna opcja dla tych, którzy chcieliby mieć nowy numer, a także dla tych, którzy zdecydowali się przenieść numer, tak jak ja. Gdybym miał ponownie stanąć przed wyborem sieci komórkowej to myślę, że wybrałbym Folxa ze względu na ofertę, minimum formalności a także brak umowy wiążącej, co dla mnie osobiście jest bardzo istotnym punktem całości. Sądzę, że wkrótce będziemy świadkami coraz częściej pojawiających się nowych sieci komórkowych, których to usługi będą oferowane w aplikacjach mobilnych. Dodam na koniec, że aplikacja Folx jest dostępna na systemy operacyjne Android oraz na system iOS.