Gamer Lifestyle r.

Film Ratchet i Clank totalnym niewypałem?!

Czyżby Ratchet i Clank miał być kolejnym złym filmem, który powstał na podstawie gry? Na to wygląda! Recenzje na wielu portalach nie są ani trochę zadowalające.

Nad filmami, których podstawą jest gra komputerowa, wisi jakieś dziwne fatum. Wiele z nich okazuje się po prostu słabym odwzorowaniem świata i doświadczeń, jakie czerpiemy z inspiracji do filmu. Niestety, dopadło to również produkcję Ratchet i Clank.

Filmweb

Pomimo oceny niewiele powyżej przeciętnej (6.0), wiele komentarzy pod tą produkcją jest negatywnych. Nawet recenzja wystawiona przez redakcję tej strony nie jest zbyt pozytywna. Jest poruszony temat fabuły, która jest taka sama jak w grze. Ktoś, kto przeszedł grę, nie będzie ani trochę zaskoczony. Warto zaznaczyć, że recenzja mocno krytykuje humor filmu. Tłumaczenie oceniają jako infantylne oraz nieśmieszne, dobre żarty można zliczyć na palcach jednej ręki.

Gamezilla

Film został oceniony również negatywnie na tej stronie, niestety. Tutaj jest zwrócona uwaga głównie na humor produkcji. Ich recenzja bardzo źle ocenia dziecięce teksty o pierdzeniu. Jednak plusem jaki dostrzegają są kwestie dotyczące wydarzeń w Polsce na przestrzeni kilku ostatnich lat, co nadal nie ratuje całego filmu. Ogólnym stwierdzeniem całej recenzji jest “Zagrajcie w grę. Od filmu trzymajcie się z daleka”.

Gameplay

Ten portal, o dziwo, nie ocenia filmu aż tak źle. Zdaniem redaktora, fani serii gier polubią ten film, a inni będą zwiewali. Jednak tak samo jak w poprzednich recenzjach, został źle oceniony humor produkcji. Autor zwraca uwagę na to, że gra nigdy nie była wyznacznikiem humoru, jednak twórcy starali się wpleść co nie co oryginalności, a film nie odzwierciedla tego ciągłymi ripostami bohaterów. Portal ocenia film 5/10 dla osób, które nigdy nie spotkały się z Ratchet i Clank oraz 7/10 dla fanów serii.

 

A Wy czy widzieliście już ten film? Jakie są Wasze wrażenia? Osobiście, nie widziałam jeszcze tego filmu, jednak po przeczytaniu recenzji, nie jestem chętna pójść na to do kina.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]