Gamer Lifestyle r.

Facebook od 16 roku życia!

Facebook od 16 roku życia! Takie rozporządzenie nakłada UE i ma ono wejść w życie już w 2018 roku! Jest to zła wiadomość dla nastolatków!

To nie jest How2Troll! To rozporządzenie Unii Europejskiej, które wisiało w powietrzu od kilku dobrych miesięcy. W końcu jednak parlamentowi UE udało się dojść do porozumienia z gigantami, a głównie z Facebookiem. Ograniczenie wiekowe będzie obowiązywać również Instagram i Snapchat.

Facebook od 16 roku życia!

Facebook od 16

Jak donosi Financial Times, niedawno ustalono treść rozporządzenia ograniczającego wiek korzystania z mediów społecznościowych tj. Facebook, Instagram oraz Snapchat, który ma wejść w życie w 2018 roku. W treści tego rozporządzenia jest zapis, który informuje o tym, że użytkownicy poniżej 16 lat będą mogli korzystać z mediów społecznościowych wyłącznie za zgodą rodziców, a weryfikacja odbywałaby się poprzez skan dowodu osobistego jednego z rodziców i dostarczenie dowodu do jednego z mediów społecznościowych, w którym ich dziecko będzie chciało się zarejestrować.  Ten kontrowersyjny zapis wywoła niezadowolenie wśród rodziców, ale będzie to jedyna w pełni legalna forma rejestracji. Bez potwierdzenia tożsamości osoby dorosłej dziecko nie będzie miało prawa korzystać z mediów społecznościowych.

Po ukończeniu 16 roku życia będzie trzeba potwierdzić swój wiek poprzez podanie numeru PESEL.

Unia Europejska zezwoliła na wolny dobór metod weryfikacji wieku użytkownika. Zagroziła przy tym, że łamanie przepisów będzie się równało grzywną w wysokości 4% ich światowego obrotu.

Ograniczenie wiekowe ma zapobiec wszechobecnej w mediach społecznościowych mowie nienawiści oraz ograniczyć dostęp do treści niedozwolonym osobom nieletnim.

Co myślicie o nowym zapisie ograniczającym wiek? To dobry krok? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]