Gamer Lifestyle r.

Dzisiaj premiera “RiME” od Grey Box, Six Foot i studia Tequila Works

Poruszająca gra pełna łamigłówek i eksploracji już na PS4, Xbox One i PC.

 

HOUSTON i MADRYT – 26 Maja 2017 – Grey Box, Six Foot i niezależne studio deweloperskie Tequila Works oddaje dziś w ręce graczy RiME, przeznaczoną dla jednej osoby pełną zagadek przygodę w pełnej magii krainie. Tytuł dostępny jest tak w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej na PlayStation 4, Xboksie One, oraz PC z systemem Windows. Sugerowana cena detaliczna wynosi 145 zł.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy cały ten czas w nas wierzyli – naszym oddanym fanom, naszym partnerom z Grey Box i Six Foot oraz całemu niesamowicie utalentowanemu zespołowi naszego studia Tequila Works” – powiedział dyrektor kreatywny i CEO Tequila Works, Raúl Rubio Munárriz. „To ich cierpliwość, zaangażowanie i wiara dała nam siły i wsparcie niezbędne, by doprowadzić do końca całą tę historię. Już nie możemy się doczekać następnej wspólnej przygody, która rozpoczyna się jeszcze dziś.

RiME to podróż pełna emocji, eksploracji i fantastycznych odkryć, której gracz doświadczy z perspektywy młodego chłopca – samotnego rozbitka na pełnej tajemnic, cudownej wyspie. Twórcy gry źródło inspiracji odnaleźli w Małym Księciu, filmach Studia Ghibli i Raya Harryhausen, pracach plastycznych Joaquína Sorolla, a także w zapierających dech w piersiach krajobrazach śródziemnomorskich wybrzeży. Grający napotkają dzikie stworzenia, starożytne ruiny, zapomniane tajemnice i zmuszające do kreatywnego myślenia łamigłówki bazujące na świetle, dźwięku, perspektywie czy nawet na upływie czasu.

RiME jest grą, w której widzimy wielką szansę na dalsze zwiększenie zasięgu i znaczenia marki Grey Box” – powiedział Christian Svensson, COO w Six Foot. “Piękno i moc, jakie niesie ze sobą RiME pozostawią – jak wierzymy – trwały ślad we wszystkich graczach, którzy wybiorą się na poruszającą emocjonalnie wędrówkę po wyspie tajemnic.

Gra RiME jeszcze w tym roku powinna trafić również na platformę Nintendo Switch. Cyfrowa wersja tej edycji kosztować ma $29.99 / €34.99 / £29.99 w e-sklepie Nintendo. Specjalna pudełkowa edycja RiME dla Nintendo Switch zawierać będzie również klucz umożliwiający pobranie cyfrowej oryginalnej ścieżki dźwiękowej z gry. Sklepy zaoferują ją w cenie $39.99 / €44.99 / £39.99.

Samą ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Davida García Díaza nabyć można również za pośrednictwem platform Bandcamp, iTunes, Amazon Music i Google Play w cenie $9,99.

Gra RiME otrzymała klasyfikację wiekową PEGI 7. Więcej informacji i najnowsze wiadomości znaleźć można na stronie www.RiMEGame.com, oraz profilach społecznościowych w serwisach Facebook, Twitter i Tumblr. Dystrybutorem pudełkowej wersji gry RiME na terenie Polski jest Techland Wydawnictwo.

Więcej o Grey Box

Grey Box to nowa marka na arenie wydawców gier wideo. Celuje w ustanowienie nowych standardów w rozrywce interaktywnej, dowodząc, że gry to dziedzina sztuki o szerokim wpływie na współczesny świat. Firma działa w przekonaniu, że ich odbiorcy gier powinni być traktowani jak wyrafinowani konsumenci. www.greybox.com

Więcej o Six Foot

Six Foot to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją, rozwojem oraz dystrybucją treści rozrywkowych na różne platformy i na wielu płaszczyznach biznesowych. Dzięki otwartemu i nietuzinkowemu podejściu do gier, firma potrafi zapewnić sobie sukces dzięki tytułom, o których firmy o tradycyjnych metodach pracy mogą nie zauważać. Ukształtowana przez przeszłość i zainspirowana spojrzeniem w przyszłość, Six Foot kreuje doświadczenia, które zmuszają do refleksji i budzą chęć tworzenia. www.6ft.com

Więcej o Tequila Works

Tequila Works, S.L. jest niezależnym studiem założonym w 2009 roku przez Raúla Rubio Munárriza (jednego z założycieli MercurySteam Entertainment, twórców Castlevania: Lords of Shadow) oraz Luz M. Sancho.
Pierwszy tytuł Tequila Works, nominowany do nagrody BAFTA Deadlight, został wydany w 2012 przez Microsoft Studios. Obecnie studio pracuje nad kilkoma nowymi markami, łącznie z wyczekiwanym przez społeczność graczy RiME.
Filozofią Tequila Games jest tworzenie gier z entuzjazmem i zapałem. Zespół produkcyjny składa się zarówno z utalentowanych weteranów branży pracujących wcześniej w Atari, Blizzardzie, Disney’u, Double Fine, Electronic Arts, LucasArts, firmie SEGA oraz Pixar, jak i świeżej krwi w przemyśle animacji i komiksowym, z których wszyscy czerpią radość z nowych wyzwań oraz patrzenia w świat wciąż z takim samym zadziwieniem. www.tequilaworks.com