Gamer Lifestyle r.

Drugi sezon rankingowy! Nowe informacje!

Wielkimi krokami zbliża się drugi sezon rankingowy w grze Overwatch. Na serwerze PTR pojawiły się szczegółowe informacje o nowym sezonie!

Jak zapewne wiecie, dnia 6 września startuje drugi sezon rankingowy w grze Overwatch, który nieco będzie się różnić od niedawno zakończonego pierwszego sezonu. Nie tylko nagrodami, ale systemem klasyfikowania gracza do konkretnej dywizji. Jeżeli jesteście zainteresowani to czytajcie dalej!

Drugi sezon rankingowy! Nowe informacje!

Drugi sezon rankingowy

Nie tylko wiemy kiedy rozpoczyna się drugi sezon, ale wiemy kiedy się zakończy! Koniec sezonu drugiego nastąpi 17 listopada 2016 roku. Nagrodami za ukończony sezon będzie portret gracza II sezonu, graffiti oraz punkty rywalizacji. Jak można zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, który pochodzi z Publicznego Serwera Testowego to portret jak i graffiti będzie nawiązywać do Drogi 66. To jednak nie koniec dobroci!

2_ow

Blizzard pokusił się na wprowadzenie konkretnych dywizji i odznaczeń, co pozwoli na określenie tego w jakiej lidze gracz się znajduje i jaką ma klasę umiejętności.

podział_rang

(grafika pochodzi z overpwn.com)

Deweloperzy zrezygnowali ze skali 1-100 dla określenia poziomu umiejętności. Wprowadzili skalę 1-5000, która wiąże się ze wspomnianymi dywizjami, aby móc uzyskać konkretną dywizję trzeba znaleźć się na odpowiednim poziomie punktacji umiejętności. Poniżej znajdują się szczegółowo wypunktowane dywizje i skale.

  • Dywizja Brązowa – 1-1499
  • Dywizja Srebrna – 1500-1999
  • Dywizja Złota – 2000-2499
  • Dywizja Platynowa – 2500-2999
  • Dywizja Diamentowa – 3000-3499
  • Dywizja Mistrzowska – 3500-3999
  • Dywizja Arcymistrzowska – 4000-5000

Blizzard postanowił, że gracz nie wypadnie z osiągniętej dywizji. To dotyczy jednak Brązu, Srebra, Złota, Platyny i Diamentu. A co z pozostałymi? No właśnie! Z Dywizji Mistrzowskiej i Arcymistrzowskiej będzie można wypaść. Dodatkowo gracze znajdujący się w Diamentowej, Mistrzowskiej i Arcymistrzowskiej dywizji będą tracić punkty po 7 dniach nieaktywności. To jednak nie koniec czarnych scenariuszy dla tych dywizji. Gracze, którzy znajdują się w trzech ostatnich dywizjach będą tracić po 50 pkt co 24 godziny, ale ich ocena nie spadnie poniżej 3000 punktów. Najlepsi graczy, znajdujący się w TOP 500 zostaną z automatu wyrzuceni po upływie 7 dniach nieaktywności w grze.

Tick rate zostanie zwiększony!

Niebawem zostanie zaimplementowany nowy kod sieciowy, który zwiększy częstotliwość komunikacji klienta gry z serwerem z 21 razy na sekundę do 63 razy na sekundę. Oznacza to, że gra będzie płynniejsza. Jeżeli połączenie sieciowe użytkownika nie będzie wstanie ogarnąć wysokiej częstotliwości komunikacji klient-serwer to system obniży tą częstotliwość do takiego stopnia, aby komunikacja odbywała się w sposób płynny.

Podzielcie się koniecznie swoimi odczuciami i przemyśleniami na temat nadchodzącego nowego sezonu! Będziecie brać udział i walczyć o jak najwyższe dywizje? Napiszcie w komentarzu!