Gamer Lifestyle r.

Doggi-game – wyjątkowa gra o psach

Jeśli pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, to jego udomowienie należy uznać za jedno z najbardziej doniosłych i radosnych wydarzeń w historii ludzkości.

Wypada podkreślić, że stosunek do tych zwierząt nie jest jednakowy na całym świecie, a ich szczególna pozycja zarezerwowana jest raczej do obszarów, które wyrastają z cywilizacji łacińskiej. Chociaż zainteresowanie psami wydawałoby się czymś naturalnym, to jednak w świecie gier nie odgrywały dotychczas w zasadzie żadnej roli. Doggi-Game stara się ten stan rzeczy zmienić.

Doggi-Game – co to jest?

Wychowanie i troska o jednego psa to nie lada wyzwanie. Potwierdzi to każdy właściciel czworonoga. Skala obowiązków, które wiążą się z posiadaniem psa, dla wielu osób jest odstraszająca. Żadne żywe stworzenie nie jest zabawką, którą można w dowolnym momencie porzucić, gdy tylko się znudzi. Nie inaczej jest w grze Doggi-Game, w której wcielamy się w rolę opiekuna psa, a jeśli to okaże się niewystarczające – istnieje możliwość założenia hodowli.

Gry o psach nie są jeszcze zbyt popularne, dlatego warto zwrócić uwagę na tę przeglądarkową pozycję. Wirtualna opieka nad zwierzętami stwarza ogrom możliwości dla gracza. Pierwszym wyborem jest decyzja o tym, jaka rasa stanie się przedmiotem zainteresowania – rozgrywka dopuszcza rozwijanie psów rasowych, kundelków, a także dopuszcza tworzenie całkowicie nowych mieszanek ras. Urozmaicona rozgrywka nie polega wyłącznie na trosce o dobrostan najlepszych przyjaciół, ale także na wypełnianiu wielu zadań i wyzwań.

Wirtualna hodowla psów – cel rozgrywki

Celem tej gry o psach jest oczywiście poszerzenie wiedzy o zwierzakach i ich potrzebach, a także zwiększenie empatii wobec nich. Nie ulega wątpliwości, że największą radość z rozrywki ma się wtedy, kiedy dodatkowo o coś w niej chodzi – dlatego też w Doggi-Game wypełnianie zadań i ukończenie wyzwań wiążę się z awansem w rankingu graczy. To właśnie wspomniany prestiż hodowli stanowi bezpośrednią motywację do pokonywania kolejnych etapów. Postawienie na konkretną rasę to dopiero początek, gdyż później musimy swojego zwierzaka okiełznać. Nauka dobrych manier i posłuszeństwa jest wskazana, aby przypadkiem nie zaistniało ryzyko, iż wyhodujemy rozpuszczonego i kłopotliwego przyjaciela.

Tak samo jak w życiu, tak też w tej grze – psy lubią jeść. Serwowanie mu ulubionych przysmaków doskonale wspiera proces wychowania. Bliskość z psem buduje się poprzez codzienną opiekę, na którą składa się karmienie go, zabawa z nim, ale też troska o jego czystość. Częste spacery przyspieszają konieczność wzięcia pupila do kąpieli. Regularna piecza nad psem wystarcza wielu właścicielom w realnym życiu, jednak w Doggi-Game jest jeszcze jeden ważny czynnik – celem hodowli jest również wystawianie psa w konkursach, aby móc dzięki sukcesom w nich piąć się w rankingu graczy. Zaniedbany pies będzie smutny i nie przyniesie nam chluby, a wręcz mogą pojawić się wyrzuty sumienia.

Dlaczego warto zagrać w Doggi?

Wachlarz możliwości w grze jest niesłychanie szeroki. Za zarabiane doglary (waluta w grze) możemy ubogacać rozgrywkę, m.in. poprzez możliwość nauczenia za nie psa dodatkowych sztuczek. Mocną stroną Doggi-Game jest realizm. Wyjście z psem na dwór przypomina do złudzenia to w rzeczywistości – musimy być zaopatrzeni w smycz, obrożę i woreczki do posprzątania po nim. Nasz wirtualny pies może nam próbować uciec, a także pechowo złapać kleszcza, czym również trzeba się w konsekwencji zająć.

Aspekt interakcji z innymi graczami jest dodatkowym atutem tej gry o psach. Rozwijanie stanu posiadania z jednego do wielu psów wymaga ich rozmnażania, a dorodne i zdrowe szczeniaki możemy odsprzedać innym graczom po zamieszczeniu odpowiedniego ogłoszenia. Doggi-Game to wciągająca pozycja z niemal nieograniczoną rozgrywką. Jeśli myślisz, że podołasz prowadzeniu hodowli psów – sprawdź swoje zdolności i zagraj już dziś.