Gamer Lifestyle r.

Destiny 2 jest już dostępne na całym świecie na PC, w pełni zoptymalizowane pod kątem platfomry

Laureat nagrody dla najlepszej gry PC Game Critics Awards: Best of E3 2017 dostępny w sprzedaży już od dziś.

Santa Monica, Kalifornia, 24 października 2017 – Firmy Bungie i Activision Publishing, Inc., wspólnie należące do spółki Activision Blizzard, Inc. (NASDAQ: ATVI), dostarczyły dziś po raz pierwszy Destiny 2, docenianą na całym świecie grę akcji FPP, graczom korzystającym z platformy PC. Destiny 2 otrzymało do tej pory ponad 70 światowych nagród i nominacji, między innymi zdobywając nagrodę dla najlepszej gry PC Game Critics Awards: Best of E3 2017 oraz nominację branży dla najlepszej gry PC do Gamescom Award 2017. Konsolowa wersja gry, wydana 6 września, została uznana przez NPD Group za najlepiej jak do tej pory sprzedającą się grę konsolową roku w USA po mniej niż miesiącu sprzedaży. Teraz Destiny 2 w wersji na PC jest dostępne w wersji cyfrowej ekskluzywnie poprzez platformę Blizzard Battle.net, uznaną internetową platformę gamingową Blizzard Entertainment, oraz w wersji pudełkowej u dystrybutorów na całym świecie.

Stworzone przez Bungie i przygotowane na platformę PC w partnerstwie z Vicarious Visions Destiny 2 zoptymalizowano tak, by korzystała z pełni możliwości oferowanych przez platformę, tworzą natywną rozgrywkę PC z charakterystycznymi dla gier komputerowych opcjami: wsparciem rozdzielczości 4K, nieograniczoną częstotliwością wyświetlania klatek na sekundę, pełnym wsparciem myszki i klawiatury z możliwością dowolnego mapowania klawiszy, czatem tekstowym, regulowanym polem widzenia, szczegółowym menu ustawień PC, wsparciem monitorów 21:9 oraz potrójnych, czy też HDR. W Destiny 2 można grać na systemie operacyjnym Windows 7, Windows 8 oraz Windows 10.

„Nie każdego dnia masz okazję powitać nową społeczność w swojej grze, ale właśnie dziś jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc powitać graczy PC w niesamowitym wszechświecie Destiny 2”, powiedział Eric Hirshberg, prezes Activision. „Dzięki unikalnemu układowi partnerskiemu pomiędzy Activision, Bungie i Blizzard dajemy graczom doświadczenie, którego prędko nie zapomną. Czas pokonać Ghaula na trzech szerokoekranowych monitorach”.

„Oczekiwanie na wydanie gry na PC, którego uświadczyliśmy ze strony społeczności i branży, jest bardzo ekscytującym symptomem dla Bungie i naszych partnerów z Vicarious Visions oraz Activision” – powiedział David Shaw, PC Project Lead w Bungie. „Dołożyliśmy wszelkich starań, by wersja PC spełniała bardzo konkretne wymagania społeczności PC i z radością rozkładamy czerwony dywan na powitanie wkraczających do świata Destiny 2 graczy z całego świata właśnie dziś, kiedy gra właśnie pojawiła się na platformie Battle.net” – dodał.

„Tak bliska współpraca z Bungie nad tworzeniem pierwszej odsłony cyklu Destiny na PC była dla nas zaszczytem, bo jesteśmy od dawna ogromnymi fanami gry” – powiedziała Jennifer Oneal, Studio Head w Vicarious Visions. „Jako zapaleni gracze PC, cały nasz zespół przykładał ogromną uwagę do dostarczenia Destiny 2 PC w takim kształcie, jakiego oczekiwali nasi nowi odbiorcy”.

Destiny 2 zabiera graczy na epicką podróż przez wszechświat, by ocalić ludzkość od zagłady. Gra wita zarówno nowych graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać tego świata, jak i tych oddanych mu od samego początku, dzięki szerokiej gamie trybów gry i aktywności do odkrycia. W opowieści przedstawionej w Destiny 2 ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi upadło i zostało zrujnowane pod okupacją niezwykle silnej armii obcych. Gracze muszą mistrzowsko opanować nowe zdolności i bronie, by zjednoczyć siły miasta i razem stanąć do walki o odzyskanie swojego domu.

W Destiny 2 każdy gracz wciela się w stworzoną przez siebie postać tak zwanego “Strażnika”, jednego z wybrańców ludzkości. Zyskują wybór pomiędzy uczestnictwem w kinowej kampanii fabularnym, zwiedzenia rozległych lokalizacji i dołączenia do trybów kooperacyjnych, takich jak misje Szturm. Gracze PC mogą zmierzyć się z najazdem „Lewiatan”, ukochaną przez fanów aktywnością dla 6 graczy o wysoko rozwiniętych postaciach, już od 1 listopada od 19:00, kiedy to zostanie udostępniona. Na fanów rywalizacji Destiny 2 ma w swojej ofercie intensywne rozgrywki w formacie 4 na 4 w ramach tak zwanego Tygla.

Destiny 2 otrzymało klasyfikację PEGI 16+. Produkt dostępny jest także w pakietach Destiny 2 – Gra + karnet na zestaw dodatków, Destiny 2 – Cyfrowej Edycji Specjalnej zawierającej ekskluzywną zawartość, Edycji Limitowanej oraz Edycji Kolekcjonerskiej, zawierającej torbę Destiny 2 – Frontier Bag, pakiet dodatków, ekskluzywną zawartość kolekcjonerską oraz kolekcjonerskie pudełko.

Minimalne wymagania systemowe dla wersji PC to Intel Core i3-3250, Intel Pentium G4560, lub AMD FX-4350, wraz z kartą GeForce GTX 660 2GB, GTX 1050 2GB lub Radeon HD 7850 oraz 6GB pamięci RAM i 68GB wolnego miejsca na dysku HDD.

Więcej informacji na temat gry znajduje się na www.DestinyTheGame.com oraz w oficjalnych kanałach @DestinyTheGame na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Społeczność może komunikować się bezpośrednio z developerami poprzez www.Bungie.net, Facebook i oficjalne kanały @Bungie na Twitterze, Instagramie oraz www.Twitch.tv/Bungie.

O Bungie

Bungie to niezależne studio deweloperskie, którego własność pozostaje w rękach pracowników. Firma specjalizuje się w tworzeniu światów, które swoim pełnym nadziei nastrojem inspirują rzesze pełnych pasji graczy do tworzenia społeczności fanowskich. Przez ponad 25 lat istnienia założenia te doprowadziły do stworzenia niektórych z najbardziej rozpoznawalnych na świecie serii gier, takich jak Marathon, Myth, Halo i Destiny. Obecnie Bungie koncentruje swoje wysiłki na tworzeniu nowych doświadczeń i przygód, którymi podzielą się ze społecznością Destiny 2.

O Activision Publishing, Inc.

Posiadająca swoją siedzibę główną w Santa Monica w Kalifornii, firma Activision Publishing, Inc. znajduje się w czołówce światowych producentów oraz wydawców w branży rozrywki elektronicznej, odpowiedzialnych za kilka z najbardziej rozpoznawalnych serii w historii rozrywki interaktywnej, między innymi Call of Duty, Destiny, Skylanders oraz Crash Bandicoot. Aby znaleźć więcej informacji o Activision oraz jej produktach można znaleźć na stronie firmy, www.activision.com, a także śledząc oficjalne konto na Twitterze @Activision.