Gamer Lifestyle r.

Call of Duty: WWII i Destiny 2 to najlepiej sprzedające się gry na konsole w Ameryce Północnej na podstawie przychodów. CoD: WWII zarobiło ponad miliard dolarów w światowej sprzedaży

Call of Duty: WWII jest najlepiej sprzedającą się grą w Ameryce Północnej w 2017 roku, z największym cyfrowym Otwarciem w Historii Activision. Destiny 2 wyprzedza w sprzedaży oryginalne Destiny i zapewnia Activision największe otwarcie na PC w historii. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy najlepiej sprzedającym się remasterem w historii PS4.

SANTA MONICA, Kalifornia – 21 grudnia 2017 – Activision wydało dwie najlepiej sprzedające się gry konsolowe w Ameryce Północnej w tym roku (na podstawie przychodów), kontynuując tym samym wydawanie najlepszych tytułów 2017 roku. Call of Duty®: WWII, które swoją premierę miało w ubiegłym miesiącu, już teraz przekroczyło milliard dolarów w światowej sprzedaży zostając jednocześnie najlepiej sprzedającą się grą konsolową roku w Ameryce Północnej. Dzięki temu Call of Duty już dziewiąty rok z rzędu jest najlepiej sprzedającą się serią gier w Ameryce Północnej, na podstawie przychodów. Stworzone przez Bungie Destiny 2 zachowało swój status drugiej najlepiej sprzedającej się gry na konsole w Ameryce Północnej w tym roku, na podstawie przychodów. Zapewniło także największe w historii Activision otwarcie na PC, bazując na podstawie sprzedanych kopii. Poza tym, Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy, jest najlepiej sprzedającym się remasterem w historii PS4.

“Call of Duty: WWII jest najbardziej dochodową grą konsolową w Ameryce Północnej w tym roku, a Destiny 2 jest na drugim miejscu” – powiedział Eric Hirshberg, CEO Activision. “Oznacza to, że Call of Duty jest najbardziej dochodową serią gier konsolowych w Ameryce Północnej już dziewiąty rok z rzędu, i ósmy rok z rzędu na świecie. Chciałbym podziękować naszym graczom za niesamowitą pasję i zaangażowanie. Podziękowania należą się także naszym utalentowanym i oddanym zespołom na całym świecie za tak wspaniałe wyniki”.

Stworzone przez Sledgehammer Games ze wsparciem studia Raven Software, Call of Duty: WWII już teraz jest najlepiej sprzedającą się grą z serii Call of Duty na konsole najnowszej generacji, z największym cyfrowym otwarciem w historii Activision. Call of Duty od ośmiu lat jest najlepiej sprzedającą się serią konsolową na świecie.

Na podstawie liczby sprzedanych kopii, Destiny 2 wyprzedziło w sprzedaży pierwszą część Destiny, które zostało okrzyknięte “największym nowym tytułem w historii” w momencie premiery. Wysoko oceniana kontynuacja to pierwsza gra Activision, która dostępna jest na platformie Battle.net, a także gra z największym otwarciem na PC w historii Activision. Obecnie gra ma na swoim koncie ponad 90 nagród i nominacji. Activision i Bungie wydało także Destiny 2 Ghost Skill dostępne w Amazon Alexa, pierwszy raz udostępnione graczom, dzięki czemu mogą oni zapytać Alexę oraz Ghosta o wykonanie zadań w grze.

W 2017 roku Activision wydało również Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, zremasterowaną kolekcję przygód jednej z najbardziej ikonicznych postaci w historii gier wideo. Wydana w czerwcu, opracowana przez Vicarious Visions gra, błyskawicznie skradła serca graczy, czego dowodem jest jest tytuł najlepiej sprzedającego się remastera na PS4 w historii. Tytuł ten wciąż pozostaje na liście 10 najlepiej sprzedających się gier PS4 w Stanach Zjednoczonych w mijającym roku, według sprzedanych kopii.

Entuzjastyczne przyjęcie przez społeczność przełożyło się na globalny sukces. Call of Duty: WWII zdobyło tytuł najlepszej gry na święta w Wielkiej Brytanii według Chart-Track. To czwarty rok z rzędu, odkąd seria Call of Duty może poszczycić się tym mianem. Ponadto, według Chart-Track, Call of Duty: WWII było najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii przez siedem kolejnych tygodni od premiery. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy także triumfowało przez siedem tygodni w mijającym roku na tym samym terytorium.

Activision Publishing, Inc. to spółka zależna należąca w całości do Activision Blizzard (Nasdaq: ATVI).

O Bungie

Bungie to niezależne studio deweloperskie, którego własność pozostaje w rękach pracowników. Firma specjalizuje się w tworzeniu światów, które swoim pełnym nadziei nastrojem inspirują rzesze pełnych pasji graczy do tworzenia społeczności fanowskich. Przez ponad 25 lat istnienia założenia te doprowadziły do stworzenia niektórych z najbardziej rozpoznawalnych na świecie serii gier, takich jak Marathon, Myth, Halo i Destiny. Obecnie Bungie koncentruje swoje wysiłki na tworzeniu nowych doświadczeń i przygód, którymi podzielą się ze społecznością Destiny 2.

O Activision Publishing, Inc.

Posiadająca swoją siedzibę główną w Santa Monica w Kalifornii, firma Activision Publishing, Inc. znajduje się w czołówce światowych producentów oraz wydawców w branży rozrywki elektronicznej, odpowiedzialnych za kilka z najbardziej rozpoznawalnych serii w historii rozrywki interaktywnej, między innymi Call of Duty, Destiny, Skylanders oraz Crash Bandicoot. Aby znaleźć więcej informacji o Activision oraz jej produktach można znaleźć na stronie firmy, www.activision.com, a także śledząc oficjalne konto na Twitterze @Activision.