Gamer Lifestyle r.

Portal wraca w nowej odsłonie: Bridge Constructor Portal

Za dwa tygodnie Portal powróci do nas z całkowicie nową grą! Jedna z długo wyczekiwanych serii wraca, a tytuł nowej gry to Bridge Constructor Portal i będziemy mogli... budować mosty...

Tak. Valve po raz kolejny daje nam to, czego nie chcemy… Najpierw karcianka w uniwersum Doty, a teraz budowanie mostów, ale ze skórką Portala… I tak, Valve nie tworzy tej gry, a tylko udostępnia licencję, ale niesmak zostaje.

Bridge Constructor stworzony został przez studio DeadUp Games i wydany przez ClockStone Software. Sama gra jest już z nami od 2013. Gracze zajmują się w niej budowaniem umocnień nad przepaściami, aby ruch drogowy mógł poruszać się od jednego poziomu do następnego. Oczywiście połową zabawy jest widok niszczącego się mostu i naszej ciężarówki, która najczęściej spada w otchłań.

Bridge Constructor Portal przyniesie ze sobą Portale (duh), wieżyczki i inne przedmioty z oryginalnej pierwszej i drugiej części Portala. Będziemy ich mogli użyć do pomocy w przedostaniu się z punktu A do punktu B. Screeny z gry umieszczone w tym artykule powinny dać Wam lepsze światło na to, o co chodzi w grze.

Ostatnią pełnoprawną grą z dwoma okrągłymi portalami był Portal 2 wydany w 2011 roku i do tego czasu postacie z gry miały swoje gościnne udziały w innych produkcjach. Jednym z ostatnich takich występów była Chell, która zawitała do gry Lego Dimensions w 2015 roku.

Gra zawiera także trailer, który możecie obejrzeć tutaj:

Patrząc po komentarzach i fakcie, że film ma wyłączone oceny, łatwo można wywnioskować, że fani uniwersum są rozczarowani. Ba, są rozwścieczeni. Niektórzy z komentujących mają nadzieję, że to po prostu jakiś spóźniony żart z okazji pierwszego kwietnia, inni już widzą trailer w liście “top 10 pranków z anime, które wyszły spod kontroli”. Zabawnym jest też porównanie jednego z komentujących, który stwierdził, że to tak samo, jakby dać swojej żonie końcówkę od prysznica z okazji dziesiątej rocznicy ślubu.

A właśnie… Wie ktoś, co z tą karcianką od Valve?