Gamer Lifestyle r.

Big Bone – łamigłówka dla wymagających

Kojarzycie analogiczne układanki, w których na planszy 3x3 przesuwaliśmy małe kwadraciki w celu ułożenia obrazka, albo kultową już grę Sokoban? To były moje pierwsze skojarzenia, gdy ujrzałem Big Bone - Unblock Puzzle.

Celem całej zabawy w tej grze jest takie ustawienie elementów na planszy by kość trafiła do wygłodniałego pieska. Twórcy gry zadbali o dużą ilość łamigłówek (200), dlatego fani gier logicznych będą mieli co robić… Mechanika gry jest dość prosta. Na kwadratowej planszy (podzielonej na 25 pól) rozmieszczono kamienie i deski. Gdzieś pomiędzy znajdziemy kość. Naszym zadaniem jest takie ustawienie elementów by można było przetransportować smakołyk do zwierzaka. Jest tylko jedna mała utrudniająca nam życie rzecz – obiekty ustawione wertykalnie, mogą poruszać się tylko na dół i do góry. Z kolei przedmioty ustawione w pozycji horyzontalnej, przesuwamy w lewo i prawo.  A ponieważ wszystkie obiekty są różnej długości, gracz musi nierzadko, porządnie ruszyć głową, aby dojść do tego jak przetransportować kość na przeznaczone jej pole.

Big Bone 1

W dzisiejszych czasach konkurencja w App Store i Google Play jest prze ogromna, twórcy powinni robić co tylko mogą, aby urozmaicić rozgrywkę w swoich tytułach. Odnoszę wrażenie, że łamigłówki logiczne to odrobinę za mało. Zabrakło tu elementów, które mogłyby być kolekcjonowane, które zatrzymywały by na dłużej przed ekranem smartfona.  Zarówno dorośli jak i dzieci, uwielbiają możliwość odblokowywania nowych motywów, trofeów i bohaterów. Tutaj, jedyną nagrodą są gwiazdki i punkty przyznawane za pomyślne ukończenie misji. Na każdym poziomie są ustawione progi, które punktowane są w określony sposób. Przykładowo: za ukończenie danej planszy w 8 ruchach, otrzymujemy 3 gwiazdki i order. Wydaje mi się, że takowy system nagród pozostawia pewien niedosyt.

Big Bone 2

Na duża pochwałę zasługuje natomiast przeogromna liczba poziomów. Na dzień dzisiejszy, gracz ma dostęp do 200 różnych plansz. Oczywiście aby przejść do kolejnego poziomu, musimy ukończyć poprzedni. Jeżeli mechanika zabawy przypadnie wam do gustu, będziecie mieli co robić przez naprawdę długi czas.

Na chwilę obecną gra dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Twórcy planują również wydać wersje gry na Windows Phone i 10

 

SKLEP PLAY     APP STORE

 

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]