Gamer Lifestyle r.

Aktualizacja do Windowsa 10 na siłę

Gigant z Redmond znów atakuje! Tym razem zmienił zachowanie interfejsu użytkownika, by nakłaniać do instalacji swojego produktu! Dowiedz się, co się dzieje i ustrzeż się przed instalacją "na siłę".

Microsoft już wcześniej posuwał się do cichych zagrań zmuszając użytkowników do aktualizacji, lecz teraz przeszedł samego siebie. Do czego służy przycisk “x” w belce okienka interfejsu? No oczywiście do zamykana okna, a przynajmniej tak sądziłem. Gigant z Redmond zdecydował zmienić zachowanie interfejsu, by nakłonić do instalacji swojego flagowego systemu podstępem. Zamknięcie okna przestało już przerywać proces – wszyscy, którzy zamknęli okno aktualizacji, jedynie potwierdzili, że swoją aktualizację otrzymają.

Pierwszy o tym poinformował Brand Chacos, starszy redaktor w serwisie PCWord, pisząc, iż ofiarą tej praktyki została jego żona. Wydana w maju kolejna wersja okienka z darmową aktualizacją zaczęła informować o Windowsie 10 jako rekomendowanej aktualizacji, z ustawionym terminem. Tym razem jednak zamknięcie okienka GWX.exe niczego nie zmieni – ustawiony wcześniej plan pozostaje. Jedynym sposobem na uniknięcie nieprzyjemności związanych z przymusem upgrade’u jest kliknięcie niewielkiego linku “kliknij tutaj” i zmiana terminu lub zrezygnowanie z niego.

Aktualizacja do Windowsa 10

Moim zdaniem taka praktyka jedynie zniechęca użytkowników starszych systemów do aktualizacji, jak i do samego Windowsa 10. A jakie jest Wasze zdanie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na temat polityki Microsoftu w komentarzach.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]