Gamer Lifestyle r.

Komputer robi film, czy to możliwe?!

Co jeśli okaże się, że komputer (AI) może zrobić film?

Komputery z coraz większym rozpędem wchodzą do naszego życia, przejmując wiele zajęć człowieka.

W chwili obecnej wiele rzeczy obsługiwanych jest przez komputery, chociażby w fabrykach czy firmach. Lista funkcji niemożliwych dla tej maszyny z dnia na dzień skraca się. Jeśli wydawało nam się, że tzw. AI nie może wykonywać na przykład filmów, w tej chwili cały nasz światopogląd legnie w gruzach. Okazuje się, że może.

Komputer robi film

W czwartkowy poranek na festiwalu Cannes Lions (międzynarodowy festiwal dla komunikacji kreatywnej, branży reklamowej i dziedzin pokrewnych – Wikipedia) pokazano publiczności serię krótkich filmów w New Director Showcase (poszukuje się tam nowe, wschodzące talenty w kręceniu filmów). Jeden z nich został wykonany przez AI.

al

Komputer sam decydował, które zdjęcia filmu wykorzystać, a które wyrzucić. Co prawda, całość została zaprogramowana przez człowieka (jakby inaczej), a do nakręcenia tego wszystkiego został wykorzystany chociażby dron, ale… komputer pytał nawet, jakie ubranie powinni mieć aktorzy występujący w całym przedsięwzięciu.

ai

Produkcja nie wyglądała tak, jak przy udziale człowieka. To w końcu AI, a nie emocjonalny człowiek. I jasne, można mówić o jego wadach, o tym, co zrobił źle, a co dobrze – ale to straszne spłycanie osiągnięć. Jak to jest? Ludzie tworzą technologię, która zrobi za nich film – ale jest niedoskonały, bo bez emocji. Nuda. Ludzie stworzą tłumacza językowego, który popełnia błędy, bo nie jest w stanie przetłumaczyć niuansów językowych – źle, można się śmiać.

Moim zdaniem jest to kolejny niezwykły krok, który być może w przyszłości będzie wykorzystywany w ważniejszym celu aniżeli tylko w roli ciekawostki.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło i filmik