Gamer Lifestyle r.

15 największych youtuberów w Polsce

Jeśli sądzicie, że Niekryty Krytyk wciąż utrzymuje się na tronie polskiego jutjuba, to jesteście w wielkim błędzie. Pełno youtuberów zdążyło go dawno wyprzedzić, a 15 największych znajdziecie na tej liście.

#0 SA Wardęga

Czemu najpopularniejszy prankster z Polski ma miejsca zerowe? Ze względu na to, że filmy na jego kanale nie są tak do końca polskie. Można powiedzieć, że kanał SA Wardęga to kanał światowy, ale założony przez Polaka. Filmy znajdujące się na tym kanale to w większości wideo-kawały na przypadkowych ludziach. Największą sławę zebrał film “Mutant Giant Spider Dog”, który ma już ponad 170 milionów wyświetleń!

#1 Blowek

“Gwiazda” dwunastolatków, która codziennie nagrywa Minecrafta… Chwila, już nie to? Zmienił kontent? Już patrzę. No dobra… Dajcie mi zacząć jeszcze raz

*ekhem*

Gwiazda trzynastolatków, która kiedyś na swój kanał wrzucała gameplaye z Minecrafta, a obecnie zajmuje się nagywaniem “śmiesznych” filmików, pranków oraz wyzwań. Na kanał wrzuca także filmy z innymi youtuberami, a także ze swoją mamą, której również założył kanał na wcześniej wspomnianym serwisie. Obecnie posiada on nieco ponad trzy miliony subskrypcji.

#2 AbstrachujeTV

Jedni z pierwszych polskich youtuberów, którzy przekroczyli magiczną barierę miliona subskrypcji. Ich pierwszy film o nazwie “Co mówią: Gimbusy” został dodany aż cztery lata temu i obecnie zebrał ponad siedem milionów wyświetleń. Sława i popularność sprawiły, że Abstrachuje stało się marką, która zaczęła tworzyć własny sprzęt, ciuchy oraz kolejne kanały na youtube.

#3 Rezigiusz

A, sorry. Źle napisałem. Już poprawiam…

#3 ReZigiusz

Teraz lepiej. ReZigiusz, podobnie jak jego kolega z pierwszego miejsca, na początku swojej kariery zajmował się nagrywaniem Minecrfta. Obecnie jego kontent na serwisie to vlogi oraz sporadycznie wrzucane gameplaye.

#4 Stuu Games

To już trzeci internetowy celebryta na liście, który zdobył lwią część popularności poprzez nagrywanie Minecrafta. Kiedyś także założył kanał swojej (już byłej) dziewczynie, na którym można było oglądać filmy poświęcone modzie oraz makijażom. Stuart obecnie wrzuca na swój kanał filmy o tematyce vlogowej. Możemy także znaleźć wyzwania oraz pranki, które robi z innymi ludźmi.

#5 5 Sposobów na…

Heh, ale śmiesznie się złożyło. Bo wiecie. 5 sposobów na i piąte miejsce…

Pierwszy film na kanał 5 sposobów na został wrzucony 4 lata temu i od tamtej pory jego tematyka jest niezmienna. Zajmuje się on pokazywaniem ciekawych rzeczy o różnej tematyce. Filmy zwykle posiadają pięć różnych pomysłów, które wpasowują się w tematykę danego odcinka. Ze względu na swój majsterkowy typ kanału do twórców często odzywają się firmy z narzędziami, jak przykładowo Castorama.

#6 IsAmUxPompa

Pierwszy kanał na liście, który od swoich początków trzyma się jednego rodzaju kontentu. Szymon Kasprzyk już w najstarszych filmach zajmował się nagrywaniem swoich przygód z gier, a następnie wrzucaniem ich na swój kanał. Zostanie przy jednej kategorii w końcu mu się opłaciło, ponieważ po pięciu latach działalności, Isamu może pochwalić się ilością 1 600 000 subskrypcji.

#7 Naruciak

Kanał Adama Zimmermanna to w większości vlogi, pranki oraz wyzwania. Co jakiś czas zdarza mu się także wrzucenie gameplayu z jakiejś gry. Obecnie jego najczęstszym rodzajem filmów jest wyśmiewanie polskich seriali paradokumentalnych. Podobnie jak u Isamu, jego kanał subskrybuje już ponad 1 600 000 osób, a dzienny przyrost subskrypcji to na chwilę obecną 2788!

#8 Mandzio

Jak Mandzio sam twierdzi, jest on graczem, a nie showmanem… I czy chcę, czy nie, to muszę się z nim zgodzić, ponieważ jego kanał to w większości gameplaye, a swój kanał sporadycznie dopieszcza vlogami. Obecnie prowadzi on także drugi kanał, który nazwał swoim imieniem i nazwiskiem. Łukasz Samoń to kanał, który jest poświęcony wszystkiemu, co nie jest gameplayem, ale Mandzio ma ochotę to nagrać.

#9 Izak Live

Kanał, który zaczynał od filmów ze zjeżdżaniem na snowboardzie, a obecnie jego charakterystycznym i nierozłącznym elementem jest Counter Strike: Global Offensive. Izak prowadzi swój kanał od 2006 roku, a obecnie posiada on widownię w liczbie niemal 1 500 000 subskrypcji. Piotrek zajmuje jest profesjonalnym komentowaniem rozgrywek e-sportowych z CS-a, a na swój kanał, poza wcześniej wspomnianym komentowaniem, wrzuca także gameplaye tej i kilku innych gier.

#10 Niekryty Krytyk

Niegdyś gwiazda polskiego youtube’a. Król, któremu inni mogli ewentualnie buty ucałować. Obecnie znajduje się on na dziesiątym miejscu naszej listy. Niekryty Krytyk, oryginalnie nazywający się Macfra84, to kanał, na którym możemy znaleźć recenzje, przemyślenia Macieja Frączyka. Jeśli nie wrzuca filmów na youtube, to jest zajęty pisaniem książek, których do tej pory ma aż pięć.

#11 ROJSON

Patryk “Rojo” Rojewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gamerów na polskiej scenie youtube’a. Rojo przyciągnął do siebie ludzi przez swój nietuznikowy humor oraz kreatywność. Poza nagrywaniem gier Patryk ma także inne serie, jak “Kabaret Prymitywnie”, “Bazgrojki” czy też klasyczne “Q&A” i “Unboxing”. Dodatkowo Rojo zajmuje się działalnością charytatywną. Jego “Charytatywna Tarcza” już niejeden raz zbierała pieniądze na osoby pokrzywdzone. Pomaga on także swoim widzom zaistnieć w świecie gejmingowym poprzez serię Rojo Fan Games.

#12 SKKF

SKKF był kiedyś jednym z czołowych kanałów na youyubie. Zajmował miejsce jako jeden z największych zagrajmerów Minecrafta w Polsce. Jednak gdy hype na klocki zaczynał opadać, to i na SKKF-a także. Youtuber wkrótce zajął się nagrywaniem GTA V, a także gier z Nintendo Wii U, co nie dało mu zbyt wielkiej liczby widzów przez małą popularność Nintendo w Polsce. Obecnie jego dzienny przyrost subskrypcji jest ujemny!

#13 Remigiusz Maciaszek

Czy ktoś z Was jest zaskoczony widokiem Rocka na tej liście? Jego seria “Rock obraża” zebrała mnóstwo wyświetleń i przyciągnęła do kanału Remigiusza dużo nowych widzów. Obecnie kanał Rocka ma 1 300 000 subskrypcji, a poza satyryczną serią, gdzie RockAlone obraża, na jego kanale możemy także obejrzeć gameplaye gier, recenzje filmów oraz vlogi z życia codziennego Remigiusza.

#14 Karolek

Youtuber, który ma tak dużo fanów, jak i hejterów. Na tym kanale możemy znaleźć gameplaye z przedziwnych gier, o których mogliście nie słyszeć. Karol wrzuca także na swój kanał różnego rodzaju wyzwania, a jego twarz wypluwająca banany zmieszane ze Spritem, to już klasyk. Obecnie na kanale ma 1 300 000 subskrybentów.

#15 Stuu

Tak. Znowu Stuart. Stuu zamyka naszą tabelę. Stuart jako jedyny z całej listy pojawia się u nas dwukrotnie, więc trzeba mu pogratulować. Żeby sytuacja była jeszcze śmieszniejsza, ostatni dodany na tym kanale film jest sprzed sześciu miesięcy i mimo tego kanał ten wciąż ma dodatnią ilość dziennych subskrypcji. Jeśli jeszcze oglądacie główny kanał Stuarta – Stuu Games – to ten kanał nie będzie dla Was niczym nowym. Wyzwania, pranki i vlogi. Swoją drogą, czemu jego główny kanał wciąż ma “Games” w nazwie?

To już koniec naszej listy 15 największych youtuberów. Sądzicie, że każdy z nich zasłużył na swoje miejsce? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy, a ja z wielką chęcią się z nią zapoznam.