Gamer Lifestyle r.

10 lat Minecrafta: przecena Minecrafta i afera z twórcą gry

Z okazji 10-lecia Minecrafta, możecie kupić swoją ulubioną grę o wiele taniej.

Minecraft: Java Edition jest dostępny do kupienia za 63 zł (normalna cena: 100 zł).

Minecraft: Windows 10 Edition kosztuje 77,49 zł (normalna cena: 124,99 zł).

Gdzie kupić?

W oficjalnym sklepie Minecraft. Musicie najpierw założyć konto Mojang.

Java Edition a Windows 10 Edition

Czym różni się Java Edition od Windows 10 Edition? Wersja dla Javy jest tą oryginalną i cały czas rozwijaną przez twórców gry – to na niej znajduje się najwięcej graczy, oferuje olbrzymią zawartość. Nie ustępuje jej jednak wydana w 2015 roku zadebiutowała wersja Windows 10 – wspierająca urządzenia mobilne, natywnie kontrolery (jak np. pady), lepiej zoptymalizowana dla słabszych urządzeń. Gracze nie mogą łączyć się z innym serwerem niż odpowiednim dla ich wersji gry.

Z okazji 10 rocznicy, w oficjalnym sklepie Minecrafta, w którym znajdziemy m.in. ubrania i akcesoria z gry, cały asortyment został przeceniony o 25%.

Notch i afera

Twórca gry, Markus “Notch” Persson, nie został zaproszony na obchody 10-lecia Minecrafta. Co więcej, został usunięty z każdego elementu gry oprócz napisów końcowych. Zdaniem Microsoftu, rozprowadzał komentarze i opinie, które nie powinny być kojarzone z firmą oraz samą grą. Notch jest zwolennikiem teorii spiskowych, m.in. Pizzagate i QAnon, oprócz tego rozprowadzał informacje jak m.in. ta o nakładanych karach dla użytkowników, którzy używają złych zaimków płciowych względem osób trans*.