r.

Tani hosting dla wymagających

Czy istnieje tani hosting, który może spełnić wymagania nie jednego użytkownika tego amatorskiego jak i zawodowego? Jak najbardziej tak!

Czym jest hosting? To wirtualne miejsce, na którym przechowywane są pliki strony internetowej. Działanie hostingu jest zbliżona do działania dysku twardego, ale różnica jest taka, że zasoby na serwerze hostingowym dostępne są tylko i wyłącznie dla internautów a co za tym idzie? Trzeba mieć dostęp do Internetu. Uruchomienie własnego serwera hostingowego jest nie dość, że czasochłonne to kosztowne co często gęsto się więc nie opłaca. Z tego względu co raz więcej osób prywatnych jak i przedsiębiorstwo korzysta z usług dostawców miejsc hostingowych. To ma swoje wady i zalety, szczególnie gdy klient szuka taniego hostingu, co gorsze – darmowego hostingu, który jest bardzo ograniczony. Przejrzymy się zatem ofercie jednego z dostawców taniego hostingu. Zanim jednak do tego to warto omówić kilka najważniejszych cech dobrego dostawcy.

Tani hosting dla wymagających!

Najważniejszą cechą na którą warto zwracać uwagę przy wyborze oferty hostingowej jest bezpieczeństwo danych. Usługodawca powinien codziennie wykonywać kopię zapasową tzw. backup, a maszyny serwerowe powinny znajdować się w renomowanych serwerowniach najlepiej w Polsce, które zabezpieczone są wieloma łączami i posiadają zasilanie awaryjne gotowe do uruchomienia w razie konieczności. Niewątpliwie na plus będzie oferta takiego dostawcy, który ma możliwość nadania certyfikatu SSL.

Dla wielu osób bardzo ważne jest samo użytkowanie w panelu administracyjnym, które powinno być jak najbardziej intuicyjne. Dobrze jak wśród dostępnych funkcji jest możliwość utworzenia prostej strony internetowej w odpowiednim do tego kreatorze czy nawet szybkie zainstalowanie systemu do publikowania treści jak WordPress. Warto jak firma oferuje szybkie płatności online za usługę hostingową. Takie formy płatności eliminują problemy jakie mogą wystąpić kiedy zbliża się termin opłacenia za utrzymywanie strony na serwerze. Mocno przyciągającym uwagę elementem jest tania rejestracja i odnowienie domeny narodowej, bo lepiej mieć .pl niż .xyz. Nie są to wszystkie czynniki wpływające na atrakcyjność ofert hostingowych, ale na pewno najważniejsze, a teraz pytanie – czy jest jakiś dobry i tani hosting? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

Wśród wielu prężnie działających firm hostingowych niewiele z nich oferuje tani hosting, który oferuje wszystko to czego potrzebujemy. Na przeciw wszelkim oczekiwaniom wychodzi firma HostingHouse, która rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku. Firma posiada ponad 6000 wirtualnych serwerów hostingowych i ponad 10000 zadowolonych klientów – wśród nich są klienci indywidualni jak i biznesowi. Firma nie tylko oferuje serwery hostingowe, ale również rejestrację domen, certyfikaty SSL oraz serwery VPS. Żeby tego było mało to firma oferuje opiekę administracyjną, cykliczne modernizacje jak i kopie zapasowe danych. Najtańszy serwer kosztuje 15.00 PLN + VAT za pierwszy rok, a w kolejnym roku jest to 25.00 PLN + VAT. Jest to niewiele patrząc na to ile można zyskać tym bardziej, że HostingHouse daje gwarancję stałej ceny. Firma jest na tyle otwarta na klienta, że dała możliwość obniżenia ceny na start za miejsce hostingowe o 40% dzięki kodowi rabatowemu – START. Podobna sytuacja ma miejsce z domeną z tym, że obniżenie jest dożywotnie o 20% na kod rabatowy DOMENO. Biorąc więc pod uwagę te kwestie to za najtańszy pakiet wraz z domeną krajową zapłacimy dokładnie 37.15 na rok czasu! Trudno w to uwierzyć? Mi też było trudno, a od 2015 roku jestem ich klientem i dlatego z Wami się dzielę tą soczystą informacją!

Nawet jeżeli nie wybierzecie proponowanej przeze mnie firmy to teraz będziecie mieli pewną wiedzę, która pomoże Wam w wyborze takiego usługodawcy, który spełni Wasze oczekiwania na długie lata czego serdecznie życzę!