Game Over r.

O co chodzi z Earth-chan?

Kojarzysz dziewczynkę o włosach koloru naszej planety, wiecznie kaszlącą i ubraną w marynarski mundurek? Nie? Poznaj Earth-chan!

Earth-chan jest planetą Ziemią, która uległa antropomorfizacji. Spokojnie, już tłumaczę to trudne słowo. Chodzi o to, że Ziemia została obdarzona cechami ludzkimi. Otrzymaliśmy w wyniku tego zabiegu Earth-chan, która jest uroczą dziewczynką z włosami w kolorach niebieskim i zielonym. Bohaterka tego artykułu ma kompleks na punkcie swojej klatki piersiowej, przez co często krzyczy “nie jestem płaska”!

Co ciekawe, internauci używają memów z Earth-chan także w celu propagowania ekologii. Dużo łatwiej jest nam podjąć decyzję np. o segregacji śmieci, gdy myślimy o miłej dziewczynce niż wielkiej kuli.

Dobra, dobra, ale skąd to się wzięło?

Pod koniec listopada ubiegłego roku jeden z użytkowników Twittera wpadł na pomysł, aby przedstawić planety układu słonecznego jako dziewczynki, które miałyby śmiać się z niezbyt obfitego biustu Ziemi. Ona natomiast miałaby zareagować znanym nam “I’M NOT FLAT”. Niedługo później inny użytkownik narysował całą sytuację. Pierwszą Earth-chan możecie zobaczyć poniżej.

Kolejne memy i obrazki potoczyły się niczym lawina. 7 grudnia 2017 powstał poniższy obrazek, który jest chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych, jeśli chodzi o Earth-chan. Pierwszy raz mamy okazję zobaczyć Ziemię w maseczce chirurgicznej.

Poniżej znajdziecie kilka prac przedstawiających naszą bohaterkę. Uwierzcie mi, wybranie tych mniej sprośnych nie było łatwe ;_;

Oczywiście, inne planety również stały się ludźmi:

I coś dla pań:

 

Osobiście lubię postać Earth-chan. Chociaż nie miała takiego celu, to choć trochę zwróciła uwagę internautów na to, co dzieje się z naszą planetą. W obecnych czasach nawet tyle to już dużo!

A Wy co sądzicie o Earth-chan?