Game Over r.

Profesjonalne fotele gamingowe – jak wybrać?

Każdy prawdziwy gracz z pewnością spędził wiele godzin, wybierając najlepszą myszkę, czy też klawiaturę do swojego zestawu komputerowego. Nie inaczej jest z samą konfiguracją sprzętu, która także jest bardzo istotna.

Niezbyt wiele osób jednak zwróciło szczególną uwagę na krzesło, czy też fotel, na którym siedzi. Działanie to jest ogromnym błędem, a wielogodzinne sesje przed komputerem mogą skutkować poważnymi problemami z kręgosłupem. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zakupić odpowiedni fotel gamingowy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Professional gamers cafe room with powerful personal computer game chair blue color. Concept cyber sport arena.

Ergonomia

Zwykłe krzesła biurowe charakteryzują się możliwością regulacji wysokości siedziska. To zupełna norma, jednak możliwość zmiany pozycji podłokietników to coś, co jest równie ważne. Ergonomia siedzenia na fotelu to naprawdę istotny aspekt, dlatego warto znaleźć fotel dla graczy, który zapewni naszemu kręgosłupowi odpowiednie wsparcie. Rozwiązaniem tego typu są fotele gamingowe IMBA Seat polecane przez wiele osób. Warto także wspomnieć o tym, że część foteli dla graczy wyposażona jest w dodatkowe poduszki, których zadaniem jest wspieranie odcinka lędźwiowego.

Wytrzymałość

Materiały, z jakich został wykonany fotel to następny aspekt, na który musimy zwrócić uwagę w czasie wybierania odpowiedniego rozwiązania. Oczywiste jest to, że droższe propozycje będą charakteryzowały się zarówno lepszą budową, jak i materiałami. Ceny niektórych foteli mogą zwalić nas z nóg, jednak zapewniamy, że sprawdzone siedzisko będzie nam służyło przez wiele długich lat.

Jednym z rozwiązań, jakiego należy unikać, jest tania pianka. Mimo tego, że dobrze dopasowuje się do naszego ciała, bardzo często traci swoją strukturę. W związku z tym znacznie lepiej postawić na lepszej jakości propozycję, która przez dłuższy czas zachowa swój kształt, a także poradzi sobie z ciężarem użytkownika.

Gwarancja

Nie ma co się oszukiwać, w fotelach dla graczy naprawdę nie brakuje wszelkiego rodzaju regulacji, pokręteł, kółek, czy też pozostałych części sterujących, które stale pracują. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby zwrócić uwagę na gwarancję. Dzięki niej ewentualne problemy z naszym fotelem gamingowym zostaną rozwiązane przez producenta, a my nie zostaniemy narażeni na dodatkowe koszta.