Game Over r.

Plebiscyt #UlubionySportowiec Polaków wygrywa… Łukasz “Puki Style” Zygmunciak!

W finałowym starciu Puki Style wygrał z piłkarzem Jakubem Błaszczykowskim.

 ADC drużyny K1ck NeoSurf, Łukasz "Puki Style" Zygmunciak

Plebiscyt na ulubionego sportowca

13 maja opublikowano pierwszą grupę z czterema zawodnikami. Łącznie w plebiscycie wzięło udział 16 sportowców… w tym e-sportowców.

Zwycięzca każdej grupy zmierzył się ze sobą w półfinale: grupy A z grupą B, grupy C z grupą D. Ostatnia para zawalczyła o finał w plebiscycie.

Grupy reprezentowali:

Grupa A: Zwycięzca: Łukasz “Puki Style” Zygmunciak,
Grupa B: Zwycięzca: Robert Lewandowski,
Grupa C: Zwycięzca: Jakub Błaszczykowski,
Grupa D: Zwycięzca: Adam Małysz.

#UlubionySportowiec Polaków to…

Łukasz “Puki Style” Zygmunciak

Ostateczny wynik finałowego głosowania. TVP Sport.

Ani Robert Lewandowski, ani Jakub Błaszczykowski nie mieli żadnych szans w starciu ze zmobilizowanymi fanami Łukasza Zygmunciaka. Puki Style zwyciężył z olbrzymią przewagą w każdej z ankiet TVP Sport, w której wystąpił.

Puki Style zyskał niezwykłą popularność za sprawą solidarnego wsparcia polskich fanów e-sportowca. Akcja #POLSKAGUROM zostanie na stałe zapamiętana w historii e-sportu League of Legends, udowadniając, jak solidarni potrafią być Polacy we wspieraniu swoich rodaków.

#POLSKAGUROM, czyli jak to się stało?

10 maja o godz. 18.00 miała miejsce finałowa gra turnieju European Masters 2020. Mecz przypadał polskiej drużynie K1CK (w której Puki Style gra na pozycji ADC) i francuskiemu LDLC OL.

Na znak solidarności polscy fani Pukiego postanowili ustawiać swoje profilowe na widoczne na samej górze zdjęcie e-sportowca. Akcja rozrosła się… w zasadzie sama z siebie. Jej popularność zaowocowała tym, że zdjęcie Pukiego znalazło się na profilowym drużyny T1, a prezenterka Sjokz próbowała wymówić “kocham cię”.

Łukasz “Puki Style” Zygmunciak jest obecny w e-sporcie League of Legends od 2011 roku. Wielu polskich fanów e-sportu poznało go dzięki organizowanego przez Polsat turnieju Ultraliga, w którym gry rozgrywał pod sztandarami Pompa Team, Illuminar Gaming i K1CK.