Game Over r.

Pięć filmów i nie tylko do obejrzenia w święta

Święta bożonarodzeniowe to czas, by spotkać się z najbliższymi, odpocząć, zjeść coś dobrego i obejrzeć jakiś filmy. Z tym ostatnim mogę Wam pomóc. Oto moje pięć propozycji, co można obejrzeć w święta.

W święta trzeba się wyluzować, a każdy ma na to inny sposób. Ja na przykład oglądam filmy, ale nie o tematyce świątecznej, tylko takie, które mnie zaciekawią. Oto moje propozycje, co ciekawego można obejrzeć sobie w świąteczny wieczór.

1. Doktor Strange

Film dla miłośników świata Marvela. Opowiada o Stephenie Strange’u, świetnym neurochirurgu, który z powodu pewnego wypadku traci czucie w dłoniach, przez co nie może wykonywać swojego zawodu. Stephen za wszelką cenę chce odzyskać sprawność. W końcu postanawia szkolić się w tajnikach mistycyzmu, kiedy na własne oczy zobaczył osobę, która dzięki temu odzyskała sprawność. W tym momencie zaczyna się akcja filmu. Jest to geneza Doktora Strange’a, lekko jednak różniąca się od tej przedstawionej w komiksie, lecz naprawdę warta obejrzenia.

2. Shigatsu wa Kimi no Uso


Anime opowiada o sławnym i uzdolnionym pianiście Arimie Kousei, który przez śmierć swojej matki, która była jednocześnie jego bardzo wymagającą mentorką, doznaje traumy i przestaje słyszeć dźwięki podczas swojej gry. Pewnego dnia spotyka na swej drodze piękną dziewczynę, Kaori Miyazono będącą skrzypaczką. Kaori przenosi się do szkoły Kouseia i pomaga wrócić mu do świata muzyki. Polecam to anime za piękną historię, świetną kreskę i wspaniałą muzykę.

3. Zwierzogród

Judy Hopps, antropomorficzna samica królika, po zdaniu szkoły policyjnej przeprowadza się ze wsi do Zwierzogrodu, by rozpocząć swoją wymarzoną pracę policjantki. Już po pierwszym dniu pracy okazuje się, że nie jest tak kolorowo, jak to sobie wyobrażała panna Hopps, gdyż zamiast ruszyć do akcji, została oddelegowana do wystawiania mandatów za złe parkowanie. Pewnego dnia spotyka cwanego lisa Nika Bajera. Wraz z nim wplątuje się w pewną poważną sprawę. Uważam, że bajka zrobiona świetnie, dużo humoru i akcji. Polecam każdemu, nie tylko dzieciom.

4. Deadpool

Kolejna geneza w formie filmowej “bohatera” ze świata Marvela, lecz nie byle kogo, a samego Deadpoola. Deadpool, czyli Wade Willson, to jak tytuł wskazuje, główny bohater filmu, który jest bardzo bezpośrednim i dowcipnym gościem. Jest szczęśliwie zakochany, lecz po kilku miesiącach spędzonych ze swoją ukochaną dowiaduje się, że ma raka i szuka lekarstwa, by nie zostawiać swojej ukochanej samej. Po pewnym czasie pewien mężczyzna mówi Willsonowi, że wie, jak go wyleczyć. Okazuje się, że brutalne eksperymenty zamieniają Wade’a w mutanta. I tak kierowany chęcią zemsty przeżywa swoje “przygody”. Film pełen specyficznego humoru, akcji i spektakularnych walk.

5. Kraina lodu

Elsa jest starszą córką króla i królowej Arendelle i już jako małe dziecko odkryła, że posiada moc tworzenia śniegu i lodu. Przez pewien incydent rodzice zabronili jej używania mocy i ograniczyli kontakty z jej młodszą siostrą. Po pewnym czasie, gdy już dziewczyny były nastolatkami, król i królowa wyruszyli w podróż, z której już niestety nie wrócili. Na koronacji Elsy doszło do kolejnego wypadku, gdyż ujawniła przypadkowo przed ludźmi swoje moce, po czym uciekła. Młodsza siostra ruszyła ją odnaleźć i sprowadzić. Tak oto rozpoczyna się cała historia. Jak w każdej bajce Disneya animacja ta posiada przepiękną muzykę, jak i oprawę wizualną.

 

Mam nadzieję, że podobają Wam się moje propozycje na świąteczny seans filmowy. Co prawda to nie są produkcje opowiadające świąteczne historie, lecz zapewniające sporo rozrywki.

Życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 🙂