Game Over r.

Nieco inaczej – powrót do przeszłości

Każdy z nas posiada swój ulubiony gadżet, grę czy kreskówkę. Jak jednak wyglądało to kilka lat temu? Pamiętacie, co wtedy zwracało Waszą uwagę?

Nie idźmy tak prędko, przystańmy na chwilę. Nie myślcie o tym, co nadejdzie i co aktualnie sprawia Wam wiele problemów. Skoczmy w przeszłość, w dobrze wspominane przez nas wszystkich lata.

Powrót do przeszłości

Specjalnie dla Was przygotowałem listę najlepiej wspominanych przeze mnie, jak i mam nadzieję, że przez Was rzeczy.

Starałem się jednak uchwycić rzeczy, które dotyczą nie tylko męskiej części czytelników. Zacznijmy!

Gadżety

Tamagotchi

Wszelkie podróbki, które zapewne większość z Was namolnie próbowała wymusić od rodziców, były wzorowane właśnie na japońskiej Tamagotchi. Sama gra na przestrzeni kilkunastu lat rozbudowała się tak bardzo, że posiada własną stronę, która bezpośrednio łączy się z naszym zwierzątkiem w konsoli. Piski, które wydawała zabawka w nocy utkwiły mi w pamięci do dnia dzisiejszego.

Game Boy

Pierwsza i zarazem najbardziej wywołująca u mnie wspomnienia seria konsol Game Boy. Tak jak w przypadku poprzedników, na rynku można było znaleźć ogrom ich nieco gorszych, zazwyczaj chińskich wersji. Przyznaję się, sam właśnie taką posiadałem! Była w kolorze czarnym i oferowała podobne funkcje, co oryginał.

Rosnące jajo

Nazw tego ustrojstwa była cała masa! Wszystkie jaja opierały się jednak na tym samym. Naszym zadaniem było wrzucić obiekt do wody i czekać odpowiednią ilość dni na jego wyklucie, a następnie na jego wzrost.

Test Tube Aliens

Być może tylko kojarzycie niżej zawartą przeze mnie serię, jednak to właśnie na niej przejechałem przez część swojego dzieciństwa. Na czym polegała zabawa przerażającymi obcymi? W sklepie kupowaliśmy tubę, w niej natomiast widać było tylko sporych rozmiarów kokon. Po jego zlikwidowaniu za pomocą instrukcji naszym oczom ukazywał się śliczny, malutki stworek. Obcy posiadali diody, które informowały nas ich obecnych potrzebach. Dobrze pamiętam: żółta oznaczała pragnienie głodu, a czerwona brak jakiejkolwiek z nich.

Karteczki

Tutaj chyba nie potrzeba wyjaśnień. Dodam jednak, że najbardziej interesującą kwestią ich dotyczących były wymiany.

Pamiętajcie! Brokatowa była warta o wiele więcej niż ta bez jakichkolwiek urozmaiceń!

Kreskówki

Odlotowe Agentki

Nawet jako chłopak uwielbiałem tę bajkę. Przedstawiała ona historię trzech agentek, które korzystały z niecodziennego sprzętu w celu wyeliminowania zła.

Czy tylko ja już wtedy crushowałem Sam?!

Tom i Jerry

Chyba na świecie nie istnieje osoba, która choć raz nie usłyszała o tej kreskówce. Nieustanna walka kota Toma z myszką Jerry podbijała serca widzów na całym świecie.

Atomówki

Od czasu do czasu zdarza mi się obejrzeć lub zwyczajnie przemknąć przez kanał dla dzieci i młodzieży. Zdziwiłem się jednak widząc kompletnie nową wersję Atomówek… Postanowiłem zaznaczyć tutaj tylko ich wcześniejsze wcielenie. Była to bajka, która każdemu grała na emocjach podczas wielu ważnych dla nich walk.

Bracia Koala

Komu dziś pomogą Bracia Koala? Każdy z nas pamięta i, co więcej, dobrze wspomina tę kreskówkę. Uczyła o przyjaźni i dobrym postępowaniu.

Krecik

Ahoj! Krecik bez wątpienia jest najbardziej popularną kreskówką na świecie! Błąkające się po świecie urocze zwierzątko poznaje nowych przyjaciół i organizuje sobie ciekawe zajęcia.

Gry

Pet Party

Gra bardzo wolno działała na moim komputerze, a pomimo tego spędziłem nad nią najwięcej czasu! Dekorowanie pupila, domu, odwiedzanie znajomych, kupowanie potrzebnych rzeczy i wiele innych funkcji oferowało Pet Party, które niestety już od kilku miesięcy nie istnieje na stronie nk.pl.

 

Bartender

Zabawa alkoholem jako dziecko była niemożliwa. Fajnym było przemieszanie danych substancji i sprawdzenie na nie reakcji tytułowego Miksologa.

Ogień i woda

Gra dla dwojga, któż jednak ani razu nie próbował wygrać jej sam? Platformówka, która niesamowicie wciągnęła mnie i moich znajomych, zajmuje kolejną pozycję w naszym zestawieniu.

Panfu

Był to portal znacznie podobny do Pet Party, jednak tutaj dodatkowo byliśmy w stanie czatować! Gra całkowicie upadła, a szkoda, bo jej społeczność była bardzo liczna i zżyta.

Bakuś na CD

Platformówki, w których celem jest odnalezienie serka Bakuś. Nadal pamiętam upierdliwy głos komentatorki i wiele straconych nad nią godzin…


Co sądzicie o naszym zestawieniu? Pamiętajcie, że nie udało nam się uchwycić wszystkich dobrze wspominanych przez nas rzeczy, gdyż lista byłaby zbyt długa. Dodajcie swoje propozycje w komentarzach!