Game Over r.

[Aktualizacja – 24.01] Netflix tworzy animowany film z Wiedźmina. Oficjalny tytuł: “The Witcher: Nightmare of the Wolf”

Nad animowanym filmem o Wiedźminie będzie pracować studio, które przygotowało dwie animacje do League of Legends.

Aktualizacja – 24.01

Netflix potwierdził, że trwają prace nad filmem animowanym The Witcher: Nightmare of the Wolf. W prace zaangażowane będzie południowokoreańskie Studio Mir najlepiej kojarzone z The Legend of Korra, sequela anime Avatar: The Last Airbender. Pracowali również nad zwiastunem Barda w LoL-u oraz animacji “Road to the Cup” wydanej z okazji Worlds 2013.

Poniżej oświadczenie Netfliksa.

Studio Mir

Bard: Mountain

Road to the Cup

Poniżej oryginalna treść artykułu.


 

Netflix tworzy animowany film z Wiedźmina. Oficjalny tytuł: "The Witcher: Nightmare of the Wolf"

Wiedźmin. Kadr z 1 sezonu. [Źródło]

Animacja pomiędzy dwoma sezonami

Netflix postanawia umilić czekanie fanom Wiedźmina. Pomiędzy dwoma sezonami zostanie wydana animacja pod tytułem The Witcher: Nightmare of the Wolf, co można przetłumaczyć jako Wiedźmin: Koszmar Wilka. Nad serialem będzie pracować Beau DeMayo, scenarzysta z pierwszego sezonu (zajmował się 3. odcinkiem). No i to koniec znanych oficjalnych informacji.

Tytuł został ujawniony, a w zasadzie wyciekł, ze strony amerykańskiej gildii scenarzystów – wga.org.

W wywiadzie z Telewizją wPolsce Tomek Bagiński, producent wykonawczy netfliksowego serialu zapowiedział, że pomiędzy sezonami planowanych jest kilka niespodzianek. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów. Bagiński ma nadzieję, że serial będzie miał “dużo, dużo sezonów” – czy tak będzie? To się okaże.

Pierwszy sezon miał 8 odcinków. Tyle samo będzie miał drugi sezon, który jest już w planach. Nie jest znana oficjalna data premiery drugiego sezonu – według portalu The Wrap powinien on zadebiutować w 2021 roku.

Serial Wiedźmin został obejrzany przez 76 milionów subskrybentów Netfliksa. Tym samym zaliczył jeden z najlepszych debiutów w historii serialów oryginalnych platformy.

Netflix tworzy animowany film z Wiedźmina. Oficjalny tytuł: "The Witcher: Nightmare of the Wolf"
Czy Geralt napotka Dziki Gon? // Źródło: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/12/20/wiedzmin-kogo-szukaja-demony-podczas-dzikiego-gonu/

Premiera Wiedźmina: Koszmaru Wilka

Jeżeli kolejny sezon miałby pojawić się w lutym 2021 roku, prawdopodobnie animacja mogłaby pojawić się jeszcze w tym roku.

O czym może być serial?

Nie wiadomo.

Sądząc jednak po tym, że będzie to Koszmar Wilka, mam wrażenie, że Geralt mógłby natrafić na Dziki Gon – pędzący po niebie orszak upiorów poruszający się na szkieletach koni. Zrobienie z tego animacji wydaje się o wiele mniej kosztowne niż animowanie świecących się trupów. Dziki Gon jest tytułowym głównym wrogiem Geralta w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pojawia się po raz pierwszy w czasie snu, a raczej koszmaru Geralta, Białego Wilka.

Są to jednak tylko moje domysły – nie sugerujcie się tym jako o czymś pewnym. Równie dobrze animacja może pokazać np. proces wychowywania Ciri czy – po zakończeniu pierwszego sezonu – Triss, Geralta i proces trenowania Ciri na wiedźminkę w Kaer Morhen. Raczej nie spodziewam się pokazania ostatnich momentów z Pani Jeziora, czyli spornej “śmierci” (odejścia w zaświaty?) Geralta i Yennefer. Jak to będzie? Zobaczymy.

Może macie inne sugestie? Jaki koszmar mógłby się przyśnić Wiedźminowi?

– Dziki Gon – powiedział cicho wiedźmin. – Pozamykajcie dobrze okiennice, panie Hofmeier.

– Dziki Gon? – przeraził się Bernie. – Widma?

– Bez obaw. Przejdzie wysoko. Latem zawsze przechodzi wysoko. Ale dzieci mogą się zbudzić, Gon przynosi senne koszmary. Lepiej zaniknąć okiennice.

– Dziki Gon – powiedział Jaskier, niespokojnie zerkając w górę – zwiastuje wojnę.

A. Sapkowski, Wiedźmin, T. 4: Czas pogardy, rozdział 2