Game Over r.

Facebook Stories – kolejna zrzynka ze Snapchata

Kolejny raz widzimy, jak różne portale social media kopiują Snapchata - najpierw Instagram, teraz przyszedł czas na Facebook Stories!

Co będzie, jeśli wszystkie funkcje Snapa zostaną skopiowane? To pytanie będziemy musieli zacząć sobie zadawać, ponieważ Facebook postanowił wykonać kolejny krok i skopiować Snapchata po całości – zobaczcie Facebook Stories.

Facebook Stories

Tak – to nie tylko mały pasek w Messengerze, który mogliście zobaczyć (tzn. ten ze zdjęciami znajomych, który i tak ignorowaliście), tylko pełnoprawna kopia Snapchata.

Facebook Stories będą działały na takiej samej zasadzie, co Snap – jeden post wrzucony będzie tam 24 godziny, a po tym czasie zniknie na zawsze. Dodatkowo będzie możliwość wymieniania się ze znajomymi zdjęciami i filmikami – tak samo, kiedy wątek się zakończy, dane zdjęcie/wideo znikną.


Oczywiście nie zabrakło efektów i filtrów – one też są dostępne, jak na dobrą kopię przystało.

Co o tym sądzicie? Facebook chciał kupić Snapchata za astronomiczną sumę pieniędzy, aczkolwiek do transakcji nie doszło. Więc co zrobił Facebook? Zaczął kopiować Snapa, z większym lub mniejszym powodzeniem.