Game Over r.

Co warto wiedzieć o kartach podarunkowych?

Urodziny, imieniny, Pierwsza Komunia Święta czy Święta Bożego Narodzenia to najczęściej wymieniane okazje do wręczania prezentów. Pomimo że generalnie lubimy otrzymywać prezenty to znacznie mniej lubimy je kupować. I nie chodzi jedynie o konieczność poniesienia wydatków czy brak czasu, ale o brak pomysłu.

Jeśli dodatkowo nie znamy dobrze upodobań obdarowanej osoby sytuacja robi się niezręczna. Coś dać wypada, ale co? Z pomocą w takich awaryjnych sytuacjach przychodzą karty podarunkowe. Co warto o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

  • Karty podarunkowe jako uniwersalny prezent
  • Kto oferuje karty podarunkowe?
  • Minusy kart podarunkowych

Karty podarunkowe jako uniwersalny prezent

Końcówka roku to w wielu branżach najlepszy okres pod względem wyników sprzedaży. Bez wątpienia główna w tym zasługa Świąt Bożego Narodzenia. To wówczas ruszamy do sklepów nie tylko na duże zakupy, aby nadać świętom odpowiedni nastrój, ale również kupujemy prezenty. Doskonale wiedzą o tym sieci sklepów, które na ten świąteczny okres przygotowują mnóstwo specjalnych ofert. Jednym z pomysłów dla niezdecydowanych klientów są karty podarunkowe. Może nie mają one w sobie zbyt wiele romantyzmu, ale umiejętnie dobrane i zapakowane są pewną alternatywą dla klasycznych prezentów.

Kto oferuje karty podarunkowe?

Przede wszystkim są to znane sieci odzieżowe, perfumerie, księgarnie czy salony urody. Można pokusić się o stwierdzenie, że prym wiodą karty z ofertą skierowaną do pań. Zasada działania takiej karty jest niezwykle prosta.
Kupujemy kartę o określonym nominale, zazwyczaj od 50 zł do 200 zł, która jest ładnie zapakowana i wręczamy wybranej osobie. W ramach dostępnego na niej limitu obdarowany może dokonać zakupu w danym sklepie. Jeśli kupowane np. perfumy będą droższe niż 200 zł, które mamy na karcie musimy dopłacić różnicę w cenie.

Drugą grupą kart podarunkowych, które cieszą się dużą popularnością, są karty umożliwiające różnego rodzaju doładowania do gier na komputery, konsole lub smartfony. Przykładowo dla League of Legends karty 20€ RP znajdziecie w GAMIVO za niecałe €17.50. To najprawdopodobniej najtaniej na rynku. Miłośnicy gry video Valorant mogą liczyć na specjalne karty VALORANT w okazyjnych cenach. Zarówno producenci, jak i sklepy jak co roku na święta szykują specjalne oferty na gry w najniższych cenach. Fani tego typu rozrywki z pewnością nie będą zawiedzeni.

Minusy kart podarunkowych

Nie ma ich wiele, ale nie można nie wspomnieć o dwóch najważniejszych. Po pierwsze karty podarunkowe ograniczają nas do skorzystania z oferty ściśle określonego sklepu lub sieci. Dlatego należy spróbować dowiedzieć się na tyle, na ile to możliwe, do jakich sklepów uczęszcza osoba, której pragniemy wręczyć kartę. Jeśli ktoś regularnie odwiedza jedną sieć perfumerii, nasz prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Drugim minusem jest ograniczony termin ważności takiej karty. Zazwyczaj jest to rok, czasem dwa lata. Jeśli nie zdążymy dokonać zakupy zgromadzone na niej środki przepadają. Warto o tym pamiętać i delikatnie uprzedzić obdarowaną osobę, że karta ma swój termin ważności.

Podsumowując karty podarunkowe są prostym i ciekawym pomysłem na prezent. W okresie świątecznym wiele sklepów z pewnością wprowadzi je do sprzedaży, chcąc przyciągnąć w ten sposób nowych klientów.