Game Over r.

Byron “Reckful” Bernstein nie żyje. Gracze WoW-a składają mu hołd

Informacją o śmierci streamera i e-sportowca podzielił się Rod Breslau, zawodowy dziennikarz e-sportowy.

Aktualizacja

Inicjatywa graczy WoW-a

Rod Breslau: “W World of Warcraft, na wielu serwerach i w wielu lokalizacjach, wznoszone są memoriały w kierunku Reckfula/Byrona, aby oddać hołd legendzie WoW-a”. [Źródło]

Byron “Reckful” Bernstein nie żyje

W swoim tweecie Breslau poinformował, że o śmierci Reckfula dowiedział się dzięki byłej partnerce Reckfula.

Śmierć potwierdził także jego współlokator. Przyczyną śmierci było samobójstwo.

Trzy godziny przed tą informacją, streamer opublikował tweeta, w którym napisał “współczuję każdego, kto ma do czynienia z moim szaleństwem”. Po chwili dopisał “proszę, wiedzcie, że w takich sytuacjach osoba z zaburzeniami psychicznymi [oryg. insane] nie jest w stanie kontrolować swoich działań“.

Wcześniej tweetował o swojej byłej partnerce. “Wyjdziesz za mnie, becca?”.

Urodzony w 1989 r. Byron “Reckful” Bernstein był streamerem i e-sportowcem. Odnosił duże sukcesy w World of Warcraft – był jednym z najlepszych graczy WoW-a.

Reckful był nazywany “pierwszym dużym streamerem Twitcha”. Zyskał dużą popularność i zgromadził fanów, którzy zostali mu wierni przez lata.

W dzieciństwie mężczyzna doznał traumy spowodowanej śmiercią jego brata, który przez wiele lat zmagał się ze stanami depresyjnymi. Gdy wracał do domu, zobaczył karetkę – tego dnia Guy Bernstein popełnił samobójstwo.

W 2017 r. uplasował się na czwartym miejscu listy 10. odnoszących największe sukcesy streamerów. Stwierdził, że gromadzi 50 000 widzów na swoich streamach, a jego wartość netto oscylowała w okolicach 1,5 miliona dolarów.