Game Over r.

Anime na podstawie gier!

Nigdy nie oglądałeś anime, a grasz w gry wideo? Nie wiesz, od czego zacząć, a Twoi znajomi podpowiadają Ci "Boku no Pico", śmiejąc się po cichu? Mam dla Ciebie listę paru anime, które są na podstawie gry.

Pokemon

Cóż, pierwszy przykład jest dość oczywisty. Jeżeli spyta się grupki osób o swoje ulubione kreskówki z dzieciństwa, to na pewno jedna osoba wymieni Pokemony. Dla tych, którzy urodzili się wczoraj, to anime, które powstało na podstawie gier ze stajni Nintendo, z serii o tym samym tytule. Główny bohater, Ash Ketchum, podróżuje po świecie ze swoim Pikachu, trenując małe stworki i próbując zostać mistrzem Pokemon. I też nie starzeje się… To też jest warte nadmienienia… Nawet, jeżeli oglądałem “Poksy” dawno temu, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość – seria jest nadal kontynuowana i teraz możesz zobaczyć głównego bohatera w świecie najnowszej generacji Pokemonów: Sun i Moon.

anime na podstawie gier

Ace Attorney

Zostańmy na chwilę przy Nintendo. Ace Attorney to anime na podstawie gier z serii o tym samym tytule, które wyszły na DS-a. W obu przypadkach śledzimy poczynania Phoenixa Wrighta – młodego adwokata, który od samego początku musi sobie poradzić z trudnymi sprawami sądowymi. Anime również posiada kultowe “Objection” i inne teksty. Warto też sobie ustawić odpowiednie napisy, gdyż adaptacja posiada japońskie imiona (Phoenix Wright to Naruhodo Ryuuichi).

Devil May Cry

Żeby teraz nie zrobiło się nam słodko, przedstawiam Devil May Cry, które jest adaptacją serii Capcomu o tym samym tytule. Akcja anime dzieje się po wydarzeniach z Devil May Cry 3 i Devil May Cry, ponieważ bohaterkami, które w miarę regularnie ukazują się w anime, są Trish i Lady. Pojawiają się dwie nowe postaci – Morrison – agent Dantego oraz Patty Rowell – osierocona dziewczynka. Dante nadal prowadzi swoje przedsiębiorstwo, “Devil May Cry”, tkwiące w nieustannym debecie. Anime ma tylko 12 odcinków, więc jest idealne dla osób, które nie mają dużo czasu.

Persona 4

Na koniec niech będzie japońska animacja powstała na podstawie japońskiego RPG-a. Anime opowiada o Yu Narukamim, który przeprowadza się do nowego miasta, gdzie dochodzi do niewyjaśnionych morderstw. Wkrótce odgrywa świat TV oraz tajemniczą moc zwaną “Personą”. Wraz z przyjaciółmi próbuje zapobiec morderstwom. Powstały 2 serie tego anime: Persona 4: The Animation oraz Persona 4: The Golden Animation.

A Wy jakie jeszcze znacie anime na podstawie gry/gier? Dajcie znać w komentarzach!