Game Over r.

[2.07] [Aktualizacja – błąd wyeliminowany] Problemy z LoL-em, Discordem, CDA, ShindenAnime… – awaria Cloudflare

Ze strony Cloudflarestatus dowiadujemy się, że 2 lipca 2019 roku około godziny 15:52  Cloudflare zaczęło badać źródło problemu powodującego masową awarię swoich usług.

Aktualizacja – 16:45

Błąd powinien być zupełnie wyeliminowany. Poniżej przytaczamy oryginalną treść artykułu.


O godzinie 16:15 Cloudflare zaimplementowało kod w swojej usłudze, który może naprawić błąd. Mimo wszystko błędy nadal trwają, a użytkownicy tym bardziej nie wiedzą, co się dzieje – błąd pojawia się na wielu różnych, niekoniecznie powiązanych ze sobą stronach.

Jakich usług/stron dotyczą problemy?

Według Waszych zgłoszeń problemy dotyczą:

  • League of Legends (EUNE, EUW i wszystkie inne regiony) – zarówno gra, jak i strona:
    • LoL się rozłącza w trakcie gry, nie da się zalogować do klienta. Gracze są wyrzucani z gry.
  • Discord,
  • CDA,
  • ShindenAnime,
  • DownDetector.

Błąd sprawia, że użytkownicy zupełnie nie są w stanie zalogować się na swoje konta lub poszczególne strony. Niektórym nie wczytuje się arkusz styli, przez co widzą strony w domyślnie renderowanym przez przeglądarkę wyglądzie (sam tekst, bez obrazków ani grafik). Pozostali narzekają na bardzo powolny czas ładowania się stron.

Czym jest Cloudflare?

Cloudflare to usługa, dzięki której nie łączymy się bezpośrednio z serwerem np. strony internetowej lub Discorda, a zamiast tego nawiązujemy połączenie z serwerami Cloudflare, które pozwalają na “filtrowanie ruchu” zarówno dla dostawcy usługi, jak i klienta. Nie stosujemy Cloudflare na How2Play.

Cloudflare pozwala na ukrywanie adresu IP serwera, który z niego korzysta.

Co robić?

Jedyne, co możesz zrobić, to poczekać na naprawę błędu. Aktualizujcie ulubione strony i próbujcie jeszcze raz zalogować się w LoL-u. Błąd na dobre powinien minąć około 17:00.