Game Over r.

10 gier, które w 2018 skończą 10 lat!

Rok 2008, ach, kiedy to było! Tyle wspaniałych tytułów ujrzało światło dzienne. Jesteście ciekawi, w co grali gracze 10 lat temu?

Wiem, że czekacie na szczegółowy opis gry Peppa Pig: The Game, która miała premierę właśnie 10 lat temu, jednak muszę was rozczarować. Tym razem skupię się na nieco innych produkcjach.

 

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Cóż, na samym początku muszę wymienić Wiedźmina. Edycja Rozszerzona pierwszej części przygód Geralta dodaje dodatkową zawartość , stabilizuje program, zmniejsza czas wczytywania oraz błędy, które występowały w zagranicznych wersjach językowych. Sporo tego, prawda? Ale to jeszcze nic! Pula postaci niezależnych została powiększona, tak samo mimika postaci oraz sceny dialogowe. Zmienił się system walki i interfejs gracza. Dodano nowe misje oraz edytor modów, a pudełko zawierało ekskluzywne materiały w tym opowiadanie Sapkowskiego! Kiedyś to mieli rozmach, teraz tylko dają głowę Geralta…

Fallout 3

Kolejna część w klimatach postapo. Samotny Wędrowiec udaje się w podróż w celu odnalezienia swojego ojca. Nieoczekiwanie dowiaduje się o projekcie, który ma zapewnić wodę mieszkańcom zniszczonego świata. Bohater w którego się wcielamy będzie musiał zmierzyć się z niezwykle brutalną rzeczywistością.  Jeśli chodzi o mechanikę, to system atrybutów nie zmienia się, jednak gra jest bardzo dynamiczna i pełna akcji. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa graficzna, która naprawdę robi wrażanie.

Grand Theft Auto IV

Główny bohater GTA IV to Niko Bellica, ktory jest imigrantem rozpoczynającym swoją przestępczą karierę.  Jak to w tej serii bywa, świat GTA jest otwarty, mamy dostęp do różnych pojazdów, a kolejność naszych poczynań ma wpływ na dalszy rozwój historii. Gra udostępnia opcję gry multiplayer. W porównaniu do poprzedniej części sporo się zmienia- nie tylko pod względem graficznym, ale również dążeniu do przełożenia rzeczywistości do gry.

Gothic III: Zmierzch Bogów

Ach, Gothic. Gra, dzięki której pokochałam gry. Zmierzch Bogów jest samodzielnym dodatkiem do trójki, który łączy trylogię z czwartą częścią. Akcja dzieje się 2 lata po zakończeniu przygód z podstawki, a fabuła skupia się konfliktach, które pojawiają się po podzieleniu Królestwa na cztery części.  Bezimienny jak to Bezimienny, znowu zostaje wplątany we wszystkie możliwe problemy. Zmierzch Bogów posiada ulepszoną grafikę, nowe bronie i system walki, a akcja toczy się na terenie jednego królestwa. Edycja rozszerzona, która została wydana nieco później wprowadza kolejne zmiany w grafice.

Fable II

Po wielkim sukcesie pierwszej części Fable wydano jego kontynuacje. Niestety, tylko w wersji dla Xbox360. Ponownie znajdujemy się w krainie Albion, 500 lat po wydarzeniach z pierwszej cześć gry. Schemat jest ten sam- od zera do bohatera! Ze zwykłego mieszkańca stajemy się największym bohaterem. Druga część pozostawiła wszystko to, co najlepsze z jedynki. Mechanika również jest podobna.

Mount & Blade

 

Wcielamy się w podróżnika, który prybywa to krainy podzielonej na konkurujące królestwa. Gracz kształtuje losy bohatera- od nas zależy, kim stanie się nasza postać. Oczywiście przyjdzie nam wykonywać misje, walczyć i jeszcze raz walczyć. Mount & Blade oferuje wiele ciekawych elementów rozgrywki m.in turnieje rycerskie. Zapowiedziana została kontumacja tej produkcji o nazwie Mount & Blade II: Bannerlord!

Aion

Dwie frakcje- światła i mroku , teren będący polem walk, mnóstwo profesji, specjalizacji- to własnie Aion! Ciągle ulepszana gra, która swoją premierę miała w 2008 roku pozwala na zabawę multiplayer dla graczy z całego świata. Bohaterowie mają możliwość dołączenia do klanów, wspólnego wykonywania misji i przede wszystkim zjawiskowych walk PvP!

Need for Speed: Undercover

 

Połączenie fabuły oraz miejskich wyścigów- w odróżnieniu od poprzedniej odsłony tym właśnie charakteryzuje się Undercover. W tej części przyjdzie nam zostać policjantem, który pracując pod przykrywką chce dołączyć do gangu samochodowego. Aby dołączyć do ich szeregów musi udowodnić, że naprawdę potrafi się ścigać. Tak jak w każdym Need for Speed mamy spory wachlarz wyboru, jeśli chodzi o samochody. Dodatkowym atutem jest poprawiona grafika oraz ścieżka dźwiękowa.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Tak, wiem, że nie jest to osobna gra. Jednak WotLK zasługuje na miejsce w tej liście! Wrath of The Lich King to drugi dodatek do legendarnego już MMO od Blizzarda. Udostępnia nowy kontynent, Northrend oraz klasę Death Knight. Naszym ostatecznym celem jest pokonanie Arthasa zamienionego w Lich Kinga, który przebywa się w Icecrown Citadel… WotLK był moją pierwszą stycznością z WoW-em. I choć dodatki się zmieniają, to na żadnym nie bawiłam się tak dobrze, jak właśnie podczas Wrath of the Lich King.

Alone in the Dark

Ciekawy horror w którym ponownie przyjdzie nam wcielić się w detektywa z zanikami pamięci- Edwarda Carnby. Nie jest to jednak typowy spacer po nawiedzonym domu- Alone in the Dark serwuje nam sporo akcji, zagadek. Oczywiście przyjdzie nam zmierzyć się z przeciwnikami. Dużą zaletą produkcji jest interakcja z otoczeniem.

 

Ciekawostka: Rok po tych grach, bo w 2009 pojawiło się League of Legends!

 

Ależ ten czas szybko leci! Graliście w którąś z tych gier? Może macie inne ulubione pozycje z 2008 roku? Dajcie znać w komentarzach!