Fortnite r.

Fortnite – wskazówki i ciekawe taktyki

Dzisiaj przedstawię Wam kilka wskazówek i ciekawych taktyk, które mogą Wam pomóc w wygrywaniu gier w trybie Battle Royale. Porady mogą się przydać zarówno początkującym graczom, jak i tym trochę bardziej doświadczonym.

Podstawy

Zacznijmy od podstaw. Budowanie w Fortnite może uratować Ci życie, dlatego dobrze jest sobie zbindować ściany, schody i podłogę pod bardziej dostępne dla dłoni przyciski. Jeśli ktoś zaczyna do Ciebie strzelać, a nie masz za czym się schować – buduj ściany! Jeżeli natomiast widzisz wroga, który mocno oberwał i chowa się za swoją budowlą, to warto jest zbudować schody, aby być nad nim. Łatwiej jest wtedy strzelić przeciwnikowi w głowę.

Jeżeli już chowasz się za ścianą i czujesz, że jesteś w stanie zabić wroga, to staraj wychylać się z prawej strony konstrukcji, ponieważ model postaci trzyma broń z prawej strony i jest mniej widoczny niż z lewej.

fortnite porady

Pamiętaj też o kucaniu podczas strzelania – zwiększa to Twoją celność!

Co robić, gdy przeciwnik zabuduje się w “budce”?

Streamer o nicku Bobby BoJanglles stworzył poradnik, w którym możemy zobaczyć, jak niszczy jedną ze ścian zbudowaną przez przeciwnego gracza i stawia swoją, którą może edytować.

Zbieranie surowców

Nie ścinajcie do końca dużych drzew. Może to zdradzić Waszą pozycję. Niszczcie krzesła, stoliki, beczki, niskie płoty i tym podobne. Wbrew pozorom można uzbierać z tego trochę drewna, nie ujawniając się zarazem.

Gdzie lądować, a gdzie nie?

Poniżej zamieszczam grafikę, w której zaznaczyłem, z własnego doświadczenia, gdzie ląduje najwięcej graczy, a gdzie najmniej.

W miejscach zaznaczonych na czerwono ląduje najwięcej ludzi, na żółto – umiarkowanie, na zielonych – najmniej.

fortnite taktyki

Taktyka zwabiająca noobów

Ten sposób działa, gdy grasz duo lub w ekipie. Zbudujcie dwie bazy i zacznijcie do siebie strzelać. Friendly fire jest wyłączony, więc nie zrobicie sobie krzywdy. Hałas zwabi niedoświadczonych graczy i wtedy możecie się na nich sfocusować.

Klasy

Ciekawą taktyką jest też podzielenie się na poszczególne klasy. Przykładowo:

  • knocker – 1 osoba – M4, minigun, materiały wybuchowe – niszczy konstrukcje
  • rusher – 2 osoby – shotgun, karabin automatyczny – naciera na przeciwników
  • scout – 1 osoba – snajperka – trzyma się z tyłu, szuka jak najlepszej pozycji do ściągnięcia przeciwników

Jak skakać wyżej na oponach?

Wystarczy w momencie wybicia się kliknąć spację.

A Wy znacie jeszcze jakieś ciekawostki? Podzielcie się swoimi taktykami w komentarzach!