Fortnite r.

Epic Games o ostatnich zmianach SMG, C4 i powrocie guided missile

Ostatnie aktualizacje wywołały istną burzę w świecie Fortnite. Shotguny, nawet złote Scary zostały zepchnięte przez P90 i kolegów. Jesteście ciekawi co sądzi o tym Epic? A... i co dalej z ukochaną rakietą naprowadzającą?

Developer Update 27.07

Film póki co dostępny jest w wersji anglojęzycznej, dlatego poniżej wypiszę najważniejsze rzeczy.

Zmiany SMG

p90 fortnite

Podstawą do wprowadzenia broni typu SMG jest to, żeby stały się dobrą alternatywą dla shotgunów. Z tą różnicą, że są skierowane do ludzi, którzy lubią strzelać w ruchu i trzymać za spust, oraz w przeciwieństwie do burstowych broni nie wymagają szczególnego timingu i precyzji. Po wyjściu okazało się, że sprawdzają się aż za dobrze w walkach nawet na znaczny dystans. Epic będzie słuchać graczy i wprowadzać kolejne zmiany, żeby przywrócić pierwotne założenie – walki na krótkim dystansie. SMG ma być dobrym wyborem, a nie jedynym.

Nerfy C4

c4 fortnite

Dość zauważalną zmianą było zmniejszenie obszaru działania “zdalnie odpalanych ładunków” i możliwość odpalenia dopiero po przyklejeniu do struktury. Dzięki temu ładunki stały się bardziej zbalansowane, ale nadal pozostały mocne. Zadają poważne szkody budowlom i ciągle niosą ryzyko samowysadzenia. Mimo wszystko Epic ciągle dostaje informacje, że dostęp do nich jest zbyt duży. Dlatego planują zredukować częstość występowania tego przedmiotu i jego maksymalną ilość w ekwipunku. Prawdopodobne zmiany nastąpią nie wcześniej niż w patchu 5.2.

Guided Missile powraca!

 

 

 

guided missile fortnite

Gdy rakieta naprowadzająca zawitała po raz pierwszy studio tak samo jak gracze, czerpało niesamowitą radość z korzystania z niej. Jednak wkrótce również pojawiły się pewne wątpliwości. Po prostu było zbyt ciężko z nią walczyć. Przez ten cały czas, gdy przedmiot nie był dostępny w grze, przeszedł wiele zmian. Teraz będzie to bardziej narzędzie zwiadowcze niż zadające poważne obrażenia. Mianowicie:

  • Zmniejszono obrażenia
  • Zmniejszono strefę rażenia
  • Zredukowano zwrotność
  • Zmniejszono prędkość

I oczywiście maksymalna liczba rakiet to 12. Dostosowano sterowanie tak, aby użytkownicy klawiatur i myszek doświadczyli tego samego co gracze na konsolach. Co do patcha, w którym miałaby wyjść nie mamy informacji. Jednak nastąpi to niedługo.

Co o tym sądzicie?

O autorze: Drizzt

DrizztFanatyk gier, seriali, dobrego kina i niewychodzenia z domu. Z zewnątrz opanowany jak Ragnar, w środku nieprzewidywalny jak Negan. Z komputerem jestem w związku, odkąd pamiętam, w przerwach od naszej miłości staram się tchnąć życie w dział Fortnite. Nowy dział, nowy ja.