Counter Strike r.

Wstąp w szeregi Team Genesis

E-sportowa scena Counter-Strike: Global Offensive, jest jedną z prężniej rozwijających się w branży. Dlatego już niedługo możemy spodziewać się powstania nowej drużyny pod banderą Genesis. Wstąp w szeregi Team Genesis. 

E-sportowa scena Counter-Strike: Global Offensive, jest jedną z prężniej rozwijających się w branży. Dlatego już niedługo możemy spodziewać się powstania nowej drużyny pod banderą Genesis. Jak informuje producent, poszukiwani są zdeterminowani gracze, chcący spróbować swoich sił na światowych turniejach.

Wstąp w szeregi Team Genesis

Przedstawiciele firmy Genesis zapowiadają utworzenie męskiej formacji Team Genesis w Counter-Strike: Global Offensive. Jak każda dobrze rokująca drużyna w świecie e-sportu, również ta potrzebuje swojego menadżera odpowiedzialnego za dobór składu.

Rogalik rekrutuje

Zadanie skompletowania drużyny przypadło Patrykowi Rogali, znanemu szerzej społeczności graczy jako Rogalik. Jego kanał YouTube osiągnął przeszło 60,000 subskrypcji. Mimo młodego wieku Patryk ma spore doświadczenie w świecie e-sportu, którym dzielił się ze swoimi widzami poprzez udostępniane filmy. Pierwsze sukcesy wywalczył wraz z drużyną Rezun w roli regularnego gracza.

Patryk od dawna współpracuje z Genesis, przygotowując materiały filmowe na temat sprzętu gamingowego. Niedawno pojawiła się inicjatywa stworzenia męskiej dywizji CS: GO. Rekrutacja online trwała do 24. lutego, i odbywała się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na kanale YouTube Rogalika oraz stronie internetowej Genesis. Jednakże zgłoszenia będzie można składać dodatkowo osobiście podczas nadchodzącego finału IEM w Katowicach. Preferowane są osoby pełnoletnie z dużym stażem godzinowym oraz doświadczeniem na turniejach offline, jak i online. Na tę chwilę nadesłano już ponad 2,5 tysiąca zgłoszeń.

W drugim etapie przeprowadzona zostanie wstępna selekcja, polegająca na rozpoznaniu osób, które nie mają realnych szans na dostanie się do drużyny. Pozostali gracze zostaną zaproszeni na eliminacje odbywające się na żywo poprzez kanał YouTube Rogalika, gdzie stopniowo wyłoni się finalny skład drużyny Genesis.

Team Genesis

E-sport nad Wisłą

Polska jest jednym z najlepszych krajów, jeżeli chodzi o scenę Counter-Strike: Global Offensive. O utalentowanych graczy nie jest trudno, a ilość wydarzeń rośnie z roku na rok. Dlatego coraz trudniej się przebić. Największym wyzwaniem według nowego menadżera jest skompletowanie stałego składu, który będzie dzielił wspólny cel w postaci zaangażowana i determinacji do osiągania sukcesów.

Sport związany z elektroniczną rozrywką nad Wisłą to wciąż przestrzeń rodząca wiele wyzwań. „E-sport w Polsce jest jeszcze słabo rozwinięty na tle europejskim, a ludzie dalej dziwią się, jak można zarabiać, grając w grę” – komentuje Patryk Rogala, dodając: „Myślę, że nasz kraj jeszcze nie przywykł do tego, że gra komputerowa może budzić większe emocje niż nie jeden »normalny« sport”.

Jako dowodzący całej rekrutacji Patryk dodatkowo otrzymał sprzęt na giveaway’e dla widzów, aby utrzymać zainteresowanie całą akcją. Oczywiście e-sport na europejskim poziomie, to poważna sprawa, dlatego każdy wyselekcjonowany do drużyny zawodnik, otrzyma odpowiednie wsparcie logistyczne od Genesis, co znacznie ułatwi promowanie nowej drużyny i rozwój jej członków.