Counter Strike r.

Uzależnienie od CS:GO?!

Ostatnio byłem na szkoleniu dotyczącym uzależnień behawioralnych. Co to jest? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.


Ale co to są te uzależnienia?

Uzależnienie behawioralne (czynnościowe) – zespół objawów związanych z utrwalonym, wielokrotnym powtarzaniem określonej czynności (lub grupy czynności) w celu uzyskania takich stanów emocjonalnych jak przyjemność, euforia, ulga, uczucie zaspokojenia.

źródło

Szkolenie

Na czym polegało moje szkolenie? Na początku z prowadzącą poszliśmy pod namioty, gdzie wszystko było organizowane. Nie wierzyłem, że ludzie starszej daty będą na ten temat rozmawiać. W szczególności gadaliśmy o e-sporcie jak i o hazardzie. Tak, betowanie meczów i inne zakłady na pieniądze to hazard. Były też przedstawione inne przypadki uzależnień jak np: od ćwiczeń na siłowni, pornografii, seksu, telefonu komórkowego itd.

Ale co to ma do CS:GO?

Bardzo wiele, drodzy Czytelnicy, a dlaczego? Otóż, był przedstawiony autentyczny przypadek chłopaka, który jest uzależniony od CS-a. A dokładniej: on sam opowiadał, jak to jest. Chcecie się dowiedzieć, jak wyglądało jego dotychczasowe życie? Czytajcie dalej.

Chłopak ma 17 lat. Jeszcze się uczy, chociaż przez gry prawie wyrzucono go ze szkoły. Gość nie wytrzymał i się “rozkleił”, ponieważ dalsza jego historia nie jest zbyt kolorowa. Grał w CS-a od pięciu lat, dziennie przed komputerem spędzał od 3 do 10 godzin. Tak, tak się da. Jeśli nie wygrał tyle, ile chciał, potrafił całą noc przesiedzieć przed komputerem. Jego mama codziennie płakała, gdy widziała, że nie potrafi pomóc synowi. Po jakimś czasie wylądowała w szpitalu. Chłopak dopiero wtedy zrozumiał, co robił źle. Siedział w domu i grał, zamiast być przy mamie. Pojechał do niej z wielkim bukietem kwiatów i obiecał, że zgłosi się, gdzie trzeba, by z tym walczyć. Od tego czasu chłopak korzysta z komputera tylko w razie potrzeby.

Jaki wniosek? Wszystko ma swoje granice, nie można z niczym przesadzać. Wszystko jest dla ludzi, jednak z umiarem! Niektórzy czują się lepiej w grach niż w realnym życiu. Dlaczego? Bo istnieją ludzie lubiący znęcać się nad słabszymi. Pamiętajcie by rozgraniczać prawdziwe życie od fikcyjnego, pikselowego, nazywajcie to sobie jak chcecie. Jednak jeśli masz podobny problem, zgłoś się tutaj – klik.

[latest_posts category=”counterstrike” count=”6″]