r.

Tworzymy własny skin! Podstawy cz.1

Skiny w CS:GO stały się już nieodłączną częścią gry. Niektóre zdobywamy, grając, resztę możemy kupić za realne pieniądze i zrobić z nimi, co tylko dusza zapragnie. A gdyby tak stworzyć skina na podstawie własnego pomysłu i pokazać go światu? Czujecie w sobie pierwiastek artysty i chcecie go wykorzystać? Warto spróbować swoich sił!

Przeczytaj jeszcze na How2Play w dziale Counter-Strike: Global Offensive inne artykuły:

Na samym starcie muszę zaznaczyć, że poradnik będę prowadził na programie Adobe Photoshop CS6. Jeżeli chodzi o bezpłatnego Gimpa, nie różni się to aż tak bardzo, więc jeśli ktoś zna jakieś podstawy, prawdopodobnie bez problemu zrozumie, o co chodzi.

Dobra, musimy zacząć od samych podstaw, czyli co będzie nam potrzebne:

  1. Obiekty 3D i obrazy UV – Dysk Google
  2. Program graficzny Adobe Photoshop lub Gimp
  3. Kreatywność
  4. Pomysł
  5. Coś tam jeszcze
  6. VTFEdit – Klik
  7. (Na steamie w narzędziach) Counter Strike: Global Offensive -SDK

Kiedy macie wszystkie potrzebne rzeczy, zacznijcie od włączenia programu graficznego. Jeżeli Wam się to udało, to część zabawy już za Wami!

Zaczniemy trening na P250

Naszym oczom ukazuje się takie coś:

1Tak, jest po polsku z tego powodu, że nie robi mi to różnicy 😉

W naszej megapaczce wchodzimy w folder OBJs i wrzucamy plik o nazwie p250.obj do programu. Naszym oczom ukazuje się to:

2

Spokojnie, to tylko wygląda strasznie. Mamy już obiekt w 3D. Nie polecam malowania po nim, to dość toporne. Choć jeśli ktoś chce, proszę bardzo.

3

Jeżeli jesteście na trzecim punkcie z obrazu i nie wiecie, co zrobić, to spokojnie, tutaj znajdziecie odpowiedź. Musicie kliknąć “usuń teksturę” (delete texture), a następnie “wczytaj teksturę” (load texture). Kiedy to zrobicie, szukacie folderu z naszej superpaczki o nazwie UVSheets i wybieracie plik p250.tga.

Siatka zostaje umieszczona na broni, a my klikamy tutaj:

4

 

I następnie “edytuj teksturę” (edit texture). Nagle naszym oczom ukazuje się to:

5

A my jesteśmy prawie gotowi, by przelać nasze myśli na elektroniczny papier. Ale co z tym zrobić? Malowanie po tym wydaje się być dość toporne i męczące. Spokojnie, znów przybiegamy z odsieczą!
6Jeżeli w tym miejscu macie inne narzędzie, kliknijcie na nie prawym przyciskiem myszy, wyskoczy Wam minitabelka. Wybieramy wskazane narzędzie i klikamy tutaj:

7Tak, na czarnym polu, by je całkowicie zaznaczyć. Klikamy prawym przyciskiem myszy na obrazie i “zaznacz odwrotnie“. Następnie tworzymy nową warstwę:

89I klikamy OK. Pamiętajcie, by zrobić to, mając aktywną Warstwę 1!

Dalszy ciąg już wkrótce!