Counter Strike r.

Skin do Counter-Strike’a sprzedany za… ponad 200 000 złotych

Wszyscy wiemy, że niektóre skórki w nadal bardzo popularnej grze Valve są bardzo - wręcz nierealnie - drogie, ale to, co stało się kilka dni temu, zaskoczyło każdego.

AWP| Dragon Lore

To właśnie nazwa skórki, która sprzedała się za dokładnie 203 291,92 zł. Niezła sumka co? A z jakiej okazji ją kupiono? Ano w poprzedni weekend zakończył się turniej z serii “Major”. Miano to określa najważniejsze turnieje w najnowszą odsłonę CS-a, a co z tym idzie – gracze mający szczęście mogą zarobić. Jeśli połączymy Twitcha ze Steamem, oglądając transmisję z meczów turniejowych, mamy szansę na otrzymanie pamiątkowej paczki z mapy, która aktualnie jest grana (na początku każdej rundy są one losowo przydzielane). Niestety nie mamy pewności, kto, co i w jakiej ilości dostanie, nie ma też określonych procentowych szans na otrzymanie skrzynki. Oglądając Majory od 4 lat, otrzymałem pamiątkową paczkę z mapy de_Mirage wartą 12 zł, podczas gdy ktoś inny kosił najdroższe paczki z Cobblestone’a warte ponad 100 zł. Ale przejdźmy do meritum: wiadomo, że skórki określone mianem “pamiątki” (te, które wypadają z pamiątkowych paczek) są warte kilka razy więcej niż ich standardowe odsłony. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta: taka skórka posiada złote naklejki drużyn rywalizujących w meczu, z którego poleciała paczka, logo turnieju i naklejkę z autografem MVP rundy (także z rundy, z której wypadła skrzynka). Znalazł się jakiś bogacz, który postanowił sprawić sobie prezent, za którego wartość mógłby kupić przyzwoity samochód bądź część mieszkania.

Na cenę powyższej skórki wpłynęła jej jakość (w CS-ie skiny mają różne jakości, wpływające na to, jak zadrapana, zdarta jest powierzchnia broni) i fakt, że miała ona na sobie naklejkę zawodnika “Skadoodle” z drużyny Cloud 9.

Kupilibyście sobie taką skórkę, gdybyście mogli?