15 Ranga w trzy godziny?

15 Ranga – dla jednych całkowicie niemożliwy do zdobycia cel, dla innych coś niesamowicie prostego. Chociaż Battlerite dysponuje trybem rankingowym dopiero od prawie dwóch miesięcy, jeden z graczy już zdążył zrobić coś niesamowitego i zdobyć najwyższą ocenę w jedynie trzy godziny. Jak tego dokonać?

Ile zagraliście już gier w Battlerite? Sto? Dwieście? A jaką aktualnie macie rangę i ile czasu zajmuje Wam dalsza wspinaczka? Czy uwierzycie, że graczowi o nicku Fixt udało się zdobyć Rangę 15 grając jedynie 17 rozgrywek? Siedemnaście gier! Szacując, że jeden mecz w Battlerite zajmuje około 10 minut, udało mu się uzyskać najwyższe odznaczenie w grze w niecałe 3 godziny! Jakim cudem?

Okazuje się, że nie było to jego pierwsze starcie z najnowszym tworem Stunlock Studios. Omawiane osiągnięcie udało mu się zdobyć na jego drugim koncie – nie wiemy dokładnie, dlaczego je założył. Przypadkiem odnalazł lukę w systemie i chciał przetestować ją w praktyce? A może był po prostu znudzony swoim dotychczasowym życiem w 12 Randze i chciał oderwać się od Alchemiczki na Wygnaniu, Lucie?

15 Ranga

Nie ma to żadnego znaczenia – Fixtt (bo to właśnie tak nazywa się jego smurf) rozegrał jedynie 17 gier, gdzie każdą z nich wygrał i… zaczął cieszyć się przynależnością do “elity” Battlerite!

Wielu graczy mówi, że system nie mógł zebrać najważniejszych informacji o graczu przez tak krótki okres czasu. To właśnie dlatego jego MMR było na tyle wysokie, że wspiął się na wyżyny w tak szybkim tempie. Na pewno swoją rolę odegrały w tym także mecze, które użytkownik wygrywał nawet wtedy, kiedy w przeciwnej drużynie walczył z graczami z Rang 13 oraz 14! Zwykły człowiek, który dopiero zaczyna swoją przygodę z tytułem, z pewnością nie dokonałby takiego czegoś – a przynajmniej Stunlock Studios nie przewidziało takiej sytuacji. Niestety, smurfy istnieją w każdej grze gatunku MOBA, co często zaburza całą drabinkę rankingową.

Główne konto Fixta możecie obserwować TUTAJ, natomiast drugie (smurfa) – TUTAJ!

Iva, czyli jak dojść do sukcesu

Warto wspomnieć, że użytkownik ten rozegrał każdą z siedemnastu gier Ivą. Jest to aktualnie jedyna bohaterka, jaką grał na tym koncie. Aktualnie ma na niej 8 poziom i nie zapowiada się, aby przestał nią grać. Co czyni Ivę tak dobrym wyborem – umiejętności w posługiwaniu się nią czy jej nisamowicie uniwersalny kit?

Oprócz potężnych Rakiet X-67 lub Machine Guna, który wręcz zeruje stan zdrowia przeciwników, Iva dysponuje wieloma ciekawymi battle rite’ami, które pozwalają jej przybrać jeszcze groźniejszą postać.

piekielna iva

Warto wspomnieć tu m.in. o U-Turn, który już w pierwszej turze czyni Jet Pack jedną z najbardziej irytujących umiejętności w grze (aczkolwiek nawet wtedy jest ona niesamowicie przewidywalna). Ważny jest również Stockpile, zwiększający znacznie poke Poszukującej Wynalazczyni.

Można też udać się w stronę mobilną i wybrać Blast/Durable Shield lub Rocket Boosters, aby jeszcze szybciej umykać wrogom. A jeśli macie odrobinę szczęścia, na arenie spotkacie również wspierające wersje Ivy, przez co Zap staje się tarczą często nawet silniejszą od samej osłony Lucie, a Rakieta X-67 zmienia się w bezlitosne unieruchomienie.

 

A Wy? Którą wersję Ivy preferujecie? A może w ogóle nie lubicie tej bohaterki? Czy myślicie, że przyczyniła się jakoś w uzyskaniu 15 Rangi? Jak oceniacie poczynanie Fixta i czy sądzicie, że to system jest winny całemu zamieszaniu? Piszcie w komentarzach!

O autorze: Kua

Ciekawy świata, od kilkunastu lat poszukuje sensu swojego życia. Interesuje się prawie wszystkim, a w wolnych chwilach zastanawia się, czego jeszcze nie doświadczył. Zawsze pozytywny, nie cierpi narzekania.

  • krisanda

    na tyle graczy zawsze zdazy sie jakis co sie mu uda, bo akurat podejda mu latwi rywale, pewnie tez dobrze gra no i wyszlo co wyszlo 😀 Ja wbilam 14 rank po 877 meczach a do 15 juz dziela mnie dni , co ciekawe mam 10 level na kazdej z 17 postaci, no co zrobie ze wszystkie sa super, no moze oprocz oldura