Project A (Valorant) r.

Toksyczni gracze nie będą mieli życia w VALORANT. W grze zostanie poprawiony system zgłoszeń

Przyśpieszone zostały prace nad narzędziami do przeciwdziałania uciążliwemu zachowaniu.

W ostatnim komunikacie z gry Riot Games informuje o postępach prac:

Zbyt wolno pracowaliśmy nad tym aspektem, ale zamknięta beta była dla nas jak zimny prysznic. Przyspieszamy nasze prace i wkrótce przyniosą one jeszcze więcej efektów.

Riot Games zobowiązuje się do poprawek systemu zgłoszeń graczy. Ma on szybciej odpowiadać na reporty graczy dzięki możliwości automatycznej analizy czatu i zgłoszeń.

Wprowadzone zostaną również 72-godzinne ograniczenia czatu głosowego i drużynowego. Aby móc się pochwalić ich zdobyciem, wystarczy niewłaściwie zachowywać się w trakcie meczu.

System reportów koniecznie wymaga prac

Pod koniec kwietnia dużą popularność zdobył klip, który udowadniał, że system zgłaszania graczy w VALORANT nie działa tak, jak należy. Dwójka kolegów postanowiła zabijać swoich sojuszników i niszczyć im grę tylko dlatego, że sprawiało im to radość. Do tego doszły również wyzwiska na podłożu rasistowskim. Miały miejsce na czacie głosowym, przez co automatyczny system nie mógł ich od razu wyłapać.

Post na Reddicie zdobył ponad 500 upvote’ów. Gracze dzielili się pod nim swoimi doświadczeniami z systemem reportowania w VALORANT. Jeden z redditorów, u/frstone2survive, opowiedział o sytuacji, w której gracz przyznał się do tego, że posiada adresy IP sześciu innych osób. Regularnie wyrzucał ich z gry przez ataki DDoS. Swoje działania relacjonował na czacie głosowym.